Reklama

Miasto kupi kolejne autobusy ekologiczne. Wśród nich kolejne przegubowce zasilane CNG i elektryczne

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: czytelnik Kamil

Miasto kupi kolejne autobusy ekologiczne. Wśród nich kolejne przegubowce zasilane CNG i elektryczne - Zdjęcie główne

Miasto kupi kolejne autobusy ekologiczne | foto czytelnik Kamil

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Rzeszowski Ratusz ogłosił przetarg na zakup kolejnych autobusów ekologicznych. Będą to pojazdy zasilane gazem CNG oraz elektryczne.

Przetarg na zakup kolejnych autobusów już został ogłoszony. Jest podzielony na trzy części.

Pierwsza z nich obejmuje zakup 10 autobusów 12-metrowych, niskopodłogowych, zasilanych gazem CNG oraz, jeśli pozostaną wolne środki w ramach przetargu, zakup dodatkowych sześciu autobusów tego samego typu.

Druga część dotyczy zakupu dwóch przegubowych autobusów 18-metrowych, zasilanych gazem CNG, trzecia natomiast dwóch przegubowych autobusów 18-metrowych zasilanych energią elektryczną.

- Przetarg zostanie rozstrzygnięty w przyszłym roku. Autobusy gazowe z pierwszej części przetargu mają dotrzeć do Rzeszowa w ciągu 54 tygodni od daty podpisania umowy z firmą, która zwycięży w postępowaniu przetargowym. Jeśli chodzi o drugą część, to pojazdy przyjadą do Rzeszowa w ciągu 43 tygodni od podpisania umowy, w przypadku trzeciej części termin to 60 tygodni - przekazuje Artur Gernard z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Zakup pojazdów jest możliwy dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Rzeszów dysponuje obecnie 226 autobusami. Średnia ich wieku to 8 lat. W taborze MPK Rzeszów są już autobusy zasilane CNG oraz elektryczne.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy