Reklama

Na trasie Marszu Równości w Rzeszowie stanęła Fundacja Życie i Rodzina. Zobaczcie zdjęcia kontrmanifestacji

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rzeszów W sobotę w Rzeszowie odbył się III Marsz Równości. Mundurowi nie odnotowali żadnych incydentów, a w ocenie funkcjonariuszy przebiegł on spokojnie. Na trasie pojawiły się jednak transparenty o gejach i lesbijkach oraz hasztagach #StopLGBT. Zobaczcie zdjęcia.

Fundacja Życie i Rodzina ustawiła swoje transparenty przed rozpoczęciem zgromadzenia, na chodniku, wzdłuż mostu Narutowicza. Przed wyruszeniem marszu, kontrmanifestanci zostali przesunięci na ulicę Wierzbową, tak aby nie doszło do konfrontacji.

Tegoroczny przemarsz "III Rzeszowskiego Marszu Równości" przebiegł spokojnie. Nie odnotowaliśmy żadnych prób zakłócenia porządku publicznego. Policjanci zabezpieczali jego przebieg, czuwając nad bezpieczeństwem ich uczestników oraz mieszkańców Rzeszowa. Mimo zebrania się niewielkiej grupy kontrmanifestantów, marsz nie został zakłócony. W ocenie policjantów przebiegał spokojnie.

- czytamy na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Bronimy życia nienarodzonych. Jesteśmy tam, gdzie wrogie ideologie atakują dzieci i rodzinę. Zawsze na pierwszej linii - mówi o sobie Fundacja Życie i Rodzina. 

- Środowiska LGBT coraz agresywniej domagają się uznania dewiacji seksualnych za normalność, czy wręcz za coś dobrego. Chcąc zdeprawować dzieci i rodziny, próbują posłużyć się przekazem medialnym, edukacją szkolną i przedszkolną oraz zastraszaniem procesami sądowymi. Prowadzimy szkolenia dla obrońców życia i rodziny, wychodzimy na ulice miast i pod szpitale, aby pokazywać prawdę o aborcji, stawiamy wystawy demaskujące homoseksualizm, przeprowadzamy edukacje i spotkania informacyjne. Chcemy być wszędzie tam, gdzie wrogie ideologie atakują dzieci i rodziny.

- mówi o sobie organizacja.

W zarządzie ŻIR zasiada Kaja Godek oraz Krzysztof Kasprzak - znani aktywiści ruchu pro-life. To z ich inicjatywy w Rzeszowie pojawiły się transparenty o gejach i lesbijkach maltretujących dzieci. Gdy parada przybyła pod ratusz, policja osłaniała reprezentantów fundacji, którzy stanęli w kontrze do parady - część z nich wyraźnie modliła się, a jedna osoba trzymała w ręce różaniec, również pogrążając się w modlitwie. 

"Proaborcyjne lesbijki Esposito Valiente i Abigail Paez maltretowały i zamordowały 5-letniego synka jednej z nich" - głosił jeden z transparentów przy Rynku.

Zobaczcie zdjęcia z kontrmanifestacji w galerii zdjęć. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy