Reklama

Konferencja Joe Bidena i Andrzeja Dudy w Jasionce. Prezydent USA: Putin to zbrodniarz wojenny! [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Konferencja Joe Bidena i Andrzeja Dudy w Jasionce. Prezydent USA: Putin to zbrodniarz wojenny! [WIDEO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów W piątkowe popołudnie (25 marca) na lotnisku Rzeszów - Jasionka wylądował Boeing 747 Air Force One z prezydentem Stanów Zjednoczonych Joe Bidenem. Przywódca USA spotkał się z amerykańskimi żołnierzami stacjonującymi w G2A Arena w Jasionce. Na chwile przed wylotem do Warszawy odbyła się konferencja prasowa prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych.

Joe Biden w Jasionce: Putin to zbrodniarz wojenny! 

- Panie prezydencie, dziękuję za powitanie. Wysłaliśmy tu naszych najlepszych ludzi, w tym ambasadora USA w Polsce Marka Brzezińskiego. Najważniejszą rzeczą, którą możemy zrobić, to utrzymać zjednoczoną demokrację - rozpoczął swoją wypowiedź Joe Biden. 

Przypomnijmy, że prezydent Andrzej Duda spóźnił się na powitanie prezydenta USA w Jasionce. Rządowy samolot, lecący z Warszawy do Rzeszowa, musiał zawrócić na Okęcie z powodu awarii. 

Joe Bidena na lotnisku przywitał minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, Mark Brzeziński, ambasador USA w Polsce oraz korpusy dyplomatyczne i wojskowe. 

Prezydent Stanów Zjednoczonych wskazywał na wysiłki, jakie podejmuje cały Zachód w walce o stabilizację konfliktu militarnego w Ukrainie. Odniósł się także do samego Putina.

- Postępuje (wojna w Ukrainie - przyp. redakcja) z rąk człowieka, którego określiłem mianem zbrodniarza wojennego. Myślę, że spełnia wszystkie przesłanki tej definicji - mówił. Dodał także, że USA szykują kolejne sankcje przeciwko Rosji. 

Joe Biden zauważył także wysiłki krajów sąsiadujących z Ukrainą w walce z kryzysem humanitarnym uchodźców. 

- To, co robi społeczność, ma olbrzymie znaczenie. Jestem w Polsce, aby zobaczyć na własne oczy ten kryzys humanitarny. Pomagacie milionom ludzi, musimy zwiększać nasze wysiłki i koordynować naszą pomoc z rządem ukraińskim - mówi przywódca USA, kierując swoje słowa do organizacji pozarządowych. 

Docenił olbrzymią pomoc każdego Polaka, który włożył swój wkład w pomoc Ukraińcom. 

Andrzej Duda: Obecność Joe Bidena w Polsce "to olbrzymi znak jedności, wsparcia"

Andrzej Duda swoje wystąpienie zaczął od słów wdzięczności dla Ameryki, za wkład włożony w bezpieczeństwo Polski. Odniósł się także do samego regionu - Podkarpacia- który graniczy bezpośrednio z Ukrainą. 

- Dziękuję bardzo panu prezydentowi, całej amerykańskiej delegacji za przyjazd do Polski i przede wszystkim za przyjazd do Rzeszowa, na Podkarpacie. To region położony tuż przy granicy z Ukrainą. Dziękuję, że przyjechaliście na miejsce, gdzie napływ uchodźców jest największy - mówił prezydent Polski. 

Przed godziną 18 Air Force One z prezydentem Joe Bidenem odleci z Jasionki. Kolejnym przystankiem, podczas dwudniowej wizyty prezydenta USA w Polsce, będzie Warszawa. Tam Biden spotka się z uchodźcami i osobami niosącymi im pomoc. Będą także rozmowy dyplomatyczne, w tym także z prezydentem Andrzejem Dudą. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy