Reklama

KOD na Podkarpaciu nie godzi się na "nieludzkie" traktowanie. Będzie protest

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Straż Graniczna

KOD na Podkarpaciu nie godzi się na "nieludzkie" traktowanie. Będzie protest - Zdjęcie główne

foto Straż Graniczna

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów We wtorek, 5 października, w centrum Rzeszowa, pod pomnikiem Czynu Rewolucyjnego, podkarpacki Komitet Obrony Demokracji będzie manifestował przeciwko działaniom polskiego rządu w związku z wprowadzeniem stanu wyjątkowego w pasie wzdłuż granicy polsko - białoruskiej.

Komitet Obrony Demokracji manifestację zaplanował na godzinę 18. Organizacja chce wyrazić sprzeciw przeciwko działaniom prowadzonym wzdłuż granicy polsko - białoruskiej, gdzie "zapanował stan wyjątkowo nieludzki."

CZYTAJ TAKŻE:

- Nie godzimy się na łamanie podstawowych praw człowieka. Wzywamy do ratowania dzieci, kobiet i mężczyzn od strachu, chłodu głodu i śmierci w lasach i na bagnach Rzeczpospolitej Polskiej.

- mówią inicjatorzy manifestacji.

Komitet Obrony Demokracji domaga się natychmiastowych działań, aby rozwiązać trwający kryzys humanitarny.

- Żądamy wpuszczenia na teren objęty stanem wyjątkowym mediów, medyków, prawników, niezależnych obserwatorów oraz organizacji pozarządowych niosących pomoc, przywrócenia dostępu do informacji publicznej i przestrzegania traktatów międzynarodowych, konwencji genewskiej i konwencji praw dziecka.

- apelują.

- Polska, jako państwo, którego granica jest jednocześnie granicą Unii Europejskiej ma obowiązek ochrony swoich granic. Nikt nie domaga się ich otwarcia. Ale granic nie broni się skazując ludzi na śmierć z wyziębienia. 

- uważa KOD. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy