Reklama

Grzegorz Braun wskazał co należy zrobić z Zamkiem Lubomirskich w Rzeszowie! [KOMENTARZE INTERNAUTÓW]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Podkarpackie.Travel

Grzegorz Braun wskazał co należy zrobić z Zamkiem Lubomirskich w Rzeszowie! [KOMENTARZE INTERNAUTÓW] - Zdjęcie główne

Zamek w Rzeszowie | foto Podkarpackie.Travel

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Pierwsza debata kandydatów na prezydenta Rzeszowa odbyła się na antenie radia RMF FM. Nie będziemy oceniać kto wypadł lepiej, a kto gorzej. Jedna odpowiedź Grzegorza Brauna z Konfederacji szybko stała się hitem internetu.

Podczas debaty kandydatów na prezydenta Rzeszowa w RMF FM była część programu w trakcie której to kandydaci mogli zadawać pytania swoim rywalom. Marcin Warchoł zapytał zatem Grzegorza Brauna z Konfederacji "czy może liczyć na jego pomoc przy powstaniu w Zamku Lubomirskich w Rzeszowie nowoczesnego Centrum Kultury"? Odpowiedź posła szybko stała się hitem internetu.

- To jest poroniony pomysł! Nie jest to obiekt na miarę nowoczesnego muzeum. W tych urzędniczych klitkach nie zrobi się czegoś na miarę Muzeum Powstania Warszawskiego. Jedyne rozwiązanie. Przywrócić zamkowi rzeszowskiemu jego pierwotną funkcję i chwałę: funkcję obronną. Wojsko Polskie na zamek, 5. Karpacka (jedna z obietnic wyborczych posła Brauna - 5. Karpacka Dywizja Wojska Polskiego w Rzeszowie), Fort Maczek w granicach administracyjnych miasta.

- powiedział Grzegorz Braun.

Niemal natychmiast na Twitterze rozpoczęła się gorąca dyskusja na ten temat. Poniżej kilka screenów:

Oczywiście są także osoby, które uważają to za dobry pomysł. Wskazują, że w obecnych trudnych czasach potrzebne są takie kroki.

- Jeżeli dojdzie do interwencji rosyjskiej na Ukrainie, do zaostrzenia sytuacji na Bliskim Wschodzie i w rejonie Zatoki Perskiej nasza granica wschodnia, gdzie nie ma płotów jest zupełnie otwarta. Może runąć miliony uciekinierów i takie miasta jak Rzeszów mogą być nimi zapełnione. Kto ma im udzielić pomocy?

- mówi cytowany przez czytajrzeszow.pl profesor Andrzej Zapałowski, działacz Konfederacji.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Zamek w Rzeszowie powinien być muzeum, czy może stać się obiektem wojskowym?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy