Reklama

Generał Christopher Donahue: Jesteśmy wdzięczni Polsce zaproszenie, hojność oraz ciepłe przyjęcie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rzeszów - Nasz wkład oraz udzielone Polsce przez nasz kraj wsparcie są dowodem solidarności z naszymi sojusznikami w tym okresie niepewności - mówił w niedzielę (6 lutego), chwilę po wylądowaniu amerykańskich żołnierzy na lotnisku Rzeszów - Jasionka, generał Christopher Donahue. Dziękował Polsce za ciepłe przyjęcie i hojność.

W niedzielę na lotnisku w Jasionce wylądował boeing amerykańskich sił zbrojnych. Na Podkarpacie dotarła kolejna grupa żołnierzy USA. Dowódca 82. Dywizji Powietrznodesantowej, generał Christopher Donahue, mówił podczas spotkania z dziennikarzami, że "zaangażowanie w udzielanie wsparcia naszym spadochroniarzom, jest najlepszym przykładem żelaznego sojuszu pomiędzy naszymi narodami". 

- Nasz wkład oraz udzielone Polsce przez nasz kraj wsparcie są dowodem solidarności z naszymi sojusznikami w tym okresie niepewności. Razem jesteśmy gotowi - - mówił gen. Donahue.

Zdaniem generała wspólne zadania na wschodzie Polski, na Podkarpaciu mają służyć nie tylko pokazowi sił, ale także owocnej współpracy podczas licznych szkoleń. Jak podkreślał generał Christopher Donahue Rosja jest nieobliczalna, ale trzeba zachować spokój. 

Ze względu na napiętą sytuację na linii Rosja-Ukraina prezydent USA Joe Biden postanowił wzmocnić wschodnią flankę NATO. Do Polski trafi 1700 żołnierzy. Będą to wojskowi z elitarnej 82. Dywizji Powietrznodesantowej, którzy stacjonują w Forcie Bragg w Karolinie Północnej. 

SPRAWDZAJ NASZ RAPORT:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy