Reklama

Festiwal "Karpaty na widelcu" i więcej pieniędzy na kulturę w Rzeszowie

Opublikowano: czw, 25 lis 2021 15:08
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rzeszów Przyszły rok ma być bogaty w imprezy organizowane przez miasto i podlegające mu instytucje kultury. W budżecie Rzeszowa znajdzie się więcej pieniędzy na kulturę, a oprócz znanych już festiwali, takich jak Europejski Stadion Kultury, pojawią się nowe imprezy. Hitem mają być kulinarne "Karpaty na widelcu", które w stolicy Podkarpacia organizuje Robert Makłowicz.

Katarzyna Pawlak, dyrektor Wydziału Kultury Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa, chwali się, że miasto planuje dwukrotnie zwiększyć budżet przewidziany na wsparcie stowarzyszeń i fundacji prowadzących działalność kulturalną.

- Do tej pory mogły się starać o pieniądze na konkretne projekty, a teraz dotacje będą obejmowały także ich bieżącą działalność – mówi.

Największą imprezą planowaną na 2022 rok w Rzeszowie pozostaje Europejski Stadion Kultury, przygotowywany przez Estradę Rzeszowską. Jej dyrektor Marcin Dziedzic zapewnia, że nie zabraknie też innych sztandarowych pozycji. I wylicza: Święto Paniagi, Festiwal Tony, Breakout Days, Rockową Noc i Urodzinowy dla Tomasza Stańko.

Miasto zapowiada także Rzeszów Bike and Music Festival oraz Festiwal Polonijny i kolejną edycję festiwalu Carpathia.

Absolutnym hitem ma być przygotowywany wspólnie z Robertem Makłowiczem festiwal kulinarny "Karpaty na widelcu", zapowiadany przez prezydneta Konrada Fijołka, już podczas kampani wyborczej.

- To będzie wyjątkowy, wielowątkowy festiwal. W czasie jego trwania Rzeszów będzie stolicą całego karpackiego łuku, jeśli chodzi o kulinaria i kulturę. To ma być festiwal dla mieszkańców i ludzi zajmujących się gastronomią nie tylko w Rzeszowie, ale na całym Podkarpaciu. Sama nazwa festiwalu „Karpaty na widelcu" zobowiązuje nas do tego, aby to w Rzeszowie zaistniała kuchnia z Ukrainy, Słowacji, Rumunii, Węgier, a nawet z Bałkanów

- zapowiada Robert Makłowicz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy