Reklama

Bałagan w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Odwołane kolejne kursy. Mieszkańcy są oburzeni

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie kolejny raz przynosi złe wieści. Odwołane kursy autobusów miejskich dotyczyć będą już nie tylko poniedziałku, ale potrwają co najmniej do piątku. Mieszkańcy negatywnie reagują na kolejne wieści, wszak niektórym pokrzyżuje to plany związane z codziennym funkcjonowaniem. I nie ma się co dziwić, bo sytuacja w miejskim transporcie jest skomplikowana.

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie opublikował kolejny komunikat. Od piątku, 14 października, odbywa się protest kierowców autobusów miejskiej komunikacji. W związku z tym, do pracy nie przyszło wielu pracowników, a zarząd zmuszony jest zawiesić ponad 50 kursów przez cały tydzień.

- Życia to nie ułatwia, a będzie tylko gorzej. Każdemu jest ciężej, ja się nie dziwie, że protestują. Lekarze, pielęgniarki, kierowcy, samorządowcy...wiele branż, bo sytuacja jest, jaka jest, chociaż nie jest jeszcze jakaś tragiczna. Ja swój autobus mam i przyjechałam normalnie, gorzej z tymi, którzy jeżdżą stałymi kursami, a ich autobus nie przyjechał. - mówi nam pani Beata, mieszkanka Rzeszowa. 

- Żadna czasowa niezdolność do pracy tylko kierowców po prostu nie ma. Kursy wypadają od kilku tygodni ze względu na braki, tylko dopiero teraz są o tym informacje. - mówi z kolei inny mieszkaniec Rzeszowa. 

Ten moment, w którym stoisz na przystanku o 6 rano, 2 minuty do kursu, a tu pyk na tablicy informacja, że kurs się nie odbędzie...Stoisz więc 20 minut i czekasz na następny, a tu pyk... Ta sama sytuacja! Szczyt wszystkiego. - komentuje pani Monika na profilu Facebookowym ZTM. 

Co warte uwagi, na płace i warunki pracy narzekają kierowcy autobusów w całym kraju. Podobny protest miał mieć miejsce jeszcze przed wakacjami w Krakowie, ostatecznie komunikacja działała normalnie. W Rzeszowie również doszło do porozumienia z władzami miasta, ale kto zaplanował wcześniej absencję w pracy, ten już decyzji nie zmienił. I do pracy nie przyszedł, stąd zarząd ZTM opublikował kolejny wykaz zawieszonych kursów. Póki co do piątku, ale sytuacja zapewne będzie miała kontynuację w następnym tygodniu. 

Obecnie MPK na zlecenie ZTM realizuje obsługę 60 linii autobusowych, w tym 44: miejskie, 8 podmiejskich, 3 nocne i 4 do specjalnych stref ekonomicznych, realizując rocznie około 11 milionów kilometrów. - informują SuperNowości. 

Artykuł pochodzi z portalu rzeszow24.info. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy