Reklama

Adrian z Rzeszowa zbiera 2,5 tysiąca złotych na tablet z Mówikiem. Chłopiec ciężko choruje

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Wishsurfing.pl

Adrian z Rzeszowa zbiera 2,5 tysiąca złotych na tablet z Mówikiem. Chłopiec ciężko choruje - Zdjęcie główne

Tylko 2,5 tysiąca złotych potrzebuje ciężko chory Adrian, aby móc porozumieć się z innymi | foto Wishsurfing.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Niewielką kwotę, bo tylko 2500 złotych, potrzebuje chory na padaczkę lekooporną 3-letni Adrian Czenczek z Rzeszowa. Sprawmy chłopcowi niespodziankę, jeszcze podczas tego weekendu.

Adrian miał być zdrowym dzieckiem. Niestety, w drugiej dobie życia doszło do gwałtownego spadku poziomu cukru i maluch ponad miesiąc spędził na oddziale intensywnej terapii. Chłopczyk przechodził wiele badań, w tym badania genetyczne, które wykazały mutację. Podczas pobytu na oddziale u Adriana pojawiały się też napady drgawek z przykurczami. Okazało się, że przyczyną takiego stanu jest padaczka lekooporna.

W sierpniu ubiegłego roku chłopiec przeszedł operację wszczepienia stymulatora nerwu błędnego. Adrian przyjmuje też 4 różne leki, a mimo to napady padaczkowe wciąż się pojawiają. Padaczka doprowadziła do znacznego opóźnienia w rozwoju psychoruchowym chłopca. Adrian nie mówi i nie chodzi. Wymaga całodziennej opieki, wsparcia i intensywnej rehabilitacji. U chłopca zdiagnozowano też zeza i zanik nerwu wzrokowego. W przyszłym roku czeka go kolejna operacja.

Naszemu podopiecznemu bardzo przydałby się tablet z oprogramowaniem Mówik. Adrian mógłby w końcu wyrażać swoje potrzeby i myśli, co znacznie wpłynęłoby na jego codzienne funkcjonowanie, wsparło jego terapię - mówią przedstawiciele Fundacji Dziecięca Fantazja, organizatorzy zbiórki.

Wpłaty możesz dokonać na platformie Wishsurfing.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy