Reklama

29. finał WOŚP w Rzeszowie. Ile udało się zebrać?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

29. finał WOŚP w Rzeszowie. Ile udało się zebrać? - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rzeszowie minął, choć aukcję i księgowanie wpłat w e-skarbonce trwa. Znamy kwotę, zebraną przez wolontariuszy dwóch sztabów.

To była zupełnie inna Orkiestra niż ta, do której zdążyliśmy się przyzwyczaić. Bez koncertu głównego na żywo i tradycyjnego „Światełka do Nieba” 29. finał ograniczył się do krótkiego spaceru w poszukiwaniu wolontariuszy z puszkami i oglądanie relacji online.

Ile zebrano?

Na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pojawiło się łącznie 127 495 626 zł. Nie zapominajmy jednak o wpłatach, które wciąż wpływają do e-skarbonki (było ich tak dużo, że choć możliwość wpłat jest zablokowana, to system wciąż je dolicza) oraz o licytacjach, które potrwają do 14 lutego. 

W samym Rzeszowie udało się zebrać łącznie 216 tys. zł. 160 tys. zł zebrał sztab Młodzieżowego Domu Kultury przy al. Piłsudskiego, zaś 56 tys. należy z tej kwoty do wolontariuszy Związku Kynologicznego przy ul. Osmeckiego. Łącznie na ulicach miasto pojawiło się aż 160 wolontariuszy. 30 z nich kwestowało wraz z psami. 

- Z puszek w sztabie Młodzieżowego Domu Kultury zebraliśmy 135 tys. zł. Z allegro mamy 7,8 tys. zł, ale  nasze aukcję będą trwały do 10 lutego. Z e-skarbonki mamy 16,3 tys. zł. Łącznie mamy 160 tys. zł, ale ta kwota na pewno wzrośnie. 

- informuje Ewa Kordas, koordynator sztabu WOŚP w MDK Rzeszów.

Będzie rekord?

Warto nadmienić, że najmłodszym wolontariuszem, jakiego mogliśmy spotkać w Rzeszowie, był 11-letni Ignaś. 

- Zebrał ponad 2200 zł.

- zdradza Ewa Kordas.

Przypomnijmy, że w Rzeszowie, względem poprzedniego rok, mieliśmy jeden sztab mniej, co znacznie utrudnia pobicie ubiegłorocznego rekordu, wynoszącego  prawie 400 tys. zł. 

- Było dużo mniej kwot w puszkach, o jeden sztab mniej i nie było imprezy na Rynku. Na pewno nie pobijemy naszego rekordu w tym roku. 

- dodaje Ewa Kordas. 

W tym roku pieniądze, jakie udało się zebrać, zostaną wydane na zakup sprzętu dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

 

rafal.bolanowski@korso.pl

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy