Reklama

15. PKO Półmaraton Rzeszowski. W niedzielę na kierowców czekają utrudnienia [MAPA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Run Rzeszów/strona internetowa

15. PKO Półmaraton Rzeszowski. W niedzielę na kierowców czekają utrudnienia [MAPA] - Zdjęcie główne

15. PKO Półmaraton Rzeszowski. Będą utrudnienia | foto Run Rzeszów/strona internetowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów W niedzielę (10 kwietnia) w Rzeszowie odbędzie się 15. PKO Półmaraton Rzeszowski. Trasa biegu wytyczona została ulicami miasta. Niektóre z nich częściowo lub całkowicie zostaną wyłączone z ruchu. Utrudnienia czekają nie tylko kierowców, ale także pasażerów komunikacji miejskiej.

15. PKO Półmaraton Rzeszowski - częściowo lub całkowicie zamknięte ulice oraz Most Zamkowy

Półmaraton Rzeszowski rozpocznie się w niedzielę o godz. 9.30. Zawodnicy rozpoczną biegowe zawody z rynku. Trasę półmaratonu wyznaczono ulicami: Kościuszki, Placem Farnym, Sokoła, Jana III Sobieskiego, Grunwaldzką, Cieplińskiego, Zygmuntowską, Jagiellońską, 3 maja, al. Lubomirskich, Szopena, Hetmańską, Wincentego Pola do Bulwarów nad Wisłokiem. Następnie zawodnicy pobiegną do Lisiej Góry, gdzie zawrócą i pobiegną przez Olszynki do ulicy Szopena, a następnie ulicą Słowackiego do Rynku, gdzie będzie meta biegu. Wyznaczoną trasę zawodnicy przebiegną dwukrotnie.

Trasa biegu, grafika: materiały prasowe

Całkowicie zamknięte będą ulice: Kościuszki, Plac Farny, Sokoła, 3 maja, al. Lubomirskich, Szopena, Hetmańska, Słowackiego oraz rynek.

Pozostałymi ulicami ruch będzie odbywał się wyznaczonymi pasami, oddzielonymi barierkami i taśmami zabezpieczającymi. Na al. Piłsudskiego i Cieplińskiego zawodnicy pobiegną lewym pasem przeciwnie do kierunku jazdy. Częściowo zamknięty będzie również Plac Śreniawitów. Ruch na Placu odbywał się będzie tylko od ulicy Lisa Kuli do ulicy Dąbrowskiego i w przeciwnym kierunku. W związku z tym całkowicie zamknięty będzie Most Zamkowy.

Pierwsze utrudnienia (niewymagające zamknięcia ulic) mogą wystąpić już od godziny 3 w nocy, kiedy rozpocznie się rozkładanie elementów zabezpieczających. Cała trasa zamknięta będzie zgodnie z powyższym wykazem w godz. od 8 do 13. Na poszczególnych odcinkach trasy, ruch będzie przywracany stopniowo po przejechaniu radiowozu zamykającego.

Utrudnienia powinny zakończyć się do godz. 14 wraz z usunięciem elementów zabezpieczających trasę biegu.  

Zmiany tras autobusów MPK Rzeszów

Bieg w centrum Rzeszowa wymaga także zmian tras autobusów MPK. W godzinach od ok. 8:30 do ok. 12:30 autobusy kursujące ulicą Hetmańską, Szopena, Targową, zostaną skierowane trasą objazdową przez ulice: W. Pola, Dąbrowskiego, Lisa-Kuli i Cieplińskiego. Natomiast autobusy kursujące na odcinku Lisa-Kuli – Kopisto, pojadą objazdem alejami Piłsudskiego oraz Rejtana.

Zarząd Transportu Miejskiego zaznacza, że na trasach objazdu obowiązują wszystkie przystanki. 

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą służby mundurowe. Funkcjonariusze rzeszowskiej drogówki będą także pomagać kierowcom w objechaniu zamkniętych ulic. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy