Reklama

12-nastu wykładowców podejrzanych o wyłudzenia. Kiedy wyrok?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Politechnika Rzeszowska

12-nastu wykładowców podejrzanych o wyłudzenia. Kiedy wyrok? - Zdjęcie główne

Rektorat uczelni | foto Politechnika Rzeszowska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów 12-nastu pracowników naukowych z Politechniki Rzeszowskiej jest podejrzewanych o wyłudzenie kilkudziesięciu tysięcy złotych ze szkoleń, które były dofinansowane ze środków Unii Europejskiej. Pierwszy proces w sprawie został przełożony.

Śledztwo od 2017 roku prowadzi Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszowa. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył ówczesny rektor uczelni, prof. Tadeusz Markowski.

Wyrok = zwolnienie

12-nastu pracowników naukowi Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa miało przedstawiać wnioski o zwroty kosztów za udział w zagranicznych szkoleniach, w których finalnie nie uczestniczyli.

Szkolenia odbywały się w latach 2014-2016, zaś wnioski o zwrot kosztów były związane z rzekomymi podróżami do Stanów Zjednoczonych. Nie znamy dokładnej kwoty wyłudzenia. Wiadomo, że chodzi o kilkadziesiąt tysięcy złotych. 

Podejrzany wciąż pracują na uczelni.

- Zgodnie z prawem nie możemy ich zwolnić. Mieliśmy już wcześniej postępowanie dyscyplinarne, ale zostało wstrzymane ze względu na rozpoczęcie śledztwa przez prokuratura, gdyż nie można prowadzić dwóch postępowań jednocześnie. Wszystkie dokumenty przekazaliśmy.

- tłumaczył nam jakiś czas temu Damian Gębarowski, rzecznik prasowy Politechniki Rzeszowskiej.

Proces odroczono

Jeżeli podejrzenia prokuratury się sprawdzą, pracownicy zapewne stracą stanowiska. Ich proces miał się rozpocząć 18 stycznia br., jednak finalnie nie doszło do rozstrzygnięcia. 

- Proces odroczono. Rozprawa toczy się z wyłączeniem jawności. Mogę jedynie powiedzieć, że przesłuchiwani są świadkowie. W związku z tym, że mamy aż 12-nastu oskarżonych, musi to chwilę potrwać. 

- tłumaczy Alicja Kuroń z Sądu Rejonowego w Rzeszowie. 

Według nieoficjalnych informacji proces odbędzie się albo 21 kwietnia albo 19 maja br. 

Do sprawy powrócimy. 

 

rafal.bolanowski@korso.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy