reklama

Global Emprowerment Mission i Fundacja Porozumienie bez Barier Jolanty Kwaśniewskiej łączą siły w Rzeszowie. Pomogą Ukrainie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Fundacja Global Empowerment Mission (GEM) od ponad 20 lat niesie pomoc w przypadku globalnych katastrof i sytuacji kryzysowych. Ponieważ celem GEM jest przywrócenie nadziei i wsparcie osób, które najmocniej ucierpiały. Organizacja zaangażowała się także w pomoc dla Ukrainy i uchodźców ukraińskich, podczas największego kryzysu humanitarnego w Europie po II wojnie światowej. Szczegóły przygotowanego programu pomocowego Ukrainie przekazała w Rzeszowie Jolanta Kwaśniewska, była pierwsza dama.
reklama

Współpraca Fundacji Porozumienie bez Barier i Global Empowerment Mission to trzy filary

Wizyta Jolanty Kwaśniewskiej w Rzeszowie nie jest przypadkowa. Jej Fundacja Porozumienie bez Barier, ma ponad 26-letnie doświadczenie w pomocy humanitarnej i zgodziła się zostać partnerem Global Empowerment Mission w Polsce. 

Pomoc humanitarna dla Ukrainy i ukraińskich uchodźców

- Koordynujemy pomoc firm amerykańskich i europejskich oraz zapraszamy wszystkie firmy i organizacje działające w Polsce do przyłączenia się do naszej inicjatywy. Ruszyły już pierwsze dostawy GEM na Ukrainę - mówi Michael Capponi, założyciel i prezes GEM. Rzeszowskie magazyny przy ulicy Przemysłowe stały się ważnym elementem pomocy Ukrainie. To tutaj będą trafiać artykuły, które dysponowane będą uciekającym przed wojną. 

Projekt relokacji

- Pomagamy ukraińskim uchodźcom wojennym opuścić tymczasowe miejsca pobytu w Polsce i znaleźć bezpieczne schronienie w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej. Wspieramy zarówno tych, którzy mają przyjaciół i krewnych w UE, aby sfinansować podróż, jak i tych, którzy nie mają, dokąd pojechać. Współpracujemy z innymi instytucjami i organizacjami w UE i zamierzamy skorzystać z możliwości, jakie daje unijna dyrektywa o ochronie tymczasowej i europejski mechanizm solidarności - informuje Capponi. 

- Celem projektu jest wsparcie w relokacji uchodźców z miejsc tymczasowego pobytu - stadionów, hal sportowych, dworców, szkół - do ludzi i rodzin w całej Polsce i Europie, oferujących bezpieczne schronienie we własnych domach i mieszkaniach. Nie chcemy tworzyć obozów dla uchodźców w Polsce. Pragniemy, aby każdy z nich znalazł schronienie wśród nas, mieszkańców całej Unii Europejskiej - mówi Jolanta Kwaśniewska.  

Wsparcie Ochotniczych Straży Pożarnych na Ukrainie

Ochotnicza straż pożarna rozwija się na Ukrainie od 2015 roku, bazując m.in. o doświadczeniach swoich polskich kolegów z Ochotniczych Straży Pożarnych. Wolontariusze stoją na czele pomocy ludności cywilnej cierpiącej w wyniku ciągłych rosyjskich ataków i bombardowań, ale często są niedostatecznie wyposażeni w porównaniu do służb państwowych.

- Dlatego chcemy pozyskać międzynarodową pomoc materialną, aby wyposażyć ukraińskich wolontariuszy w najpotrzebniejszy sprzęt ratunkowy: piły, nożyce hydrauliczne, drabiny, butle z powietrzem, maski, odzież niepalną, pompy, gaśnice, węże strażackie, pojazdy specjalistyczne i wiele więcej - przekazuje szef GEM. 

Na Ukrainę trafiają już także karetki oferowane przez wiele podmiotów z całej Europy. Kilka z nich oczekuje na certyfikację w Rzeszowie. 

Prezydent Rzeszowa: Dziękujemy, że jesteście!

- Dziękujemy, że jesteście, że chcecie pomagać - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Jak dziś przekazywał, przez stolicę Podkarpacia przewinęło się już kilkanaście tysięcy uchodźców z Ukrainy, a każda kolejna forma pomocy dla tej grupy ludzi jest na wagę złota. 

Fijołek docenił także międzynarodową współpracę wielu podmiotów. Wyraził także chęć pomocy w rozwijaniu koncepcji pomocy tych organizacji. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama