Reklama

Empires and Puzzles - Fenomen gry mobilnej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Empires and Puzzles - Fenomen gry mobilnej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Recenzje gier komputerowych i konsolowych Smartfony i tablety to obecnie najbardziej popularne urządzenia mobilne jakie do tej pory powstały. W tych małych „kieszonkowych komputerach” możemy trafić na bardzo ciekawe gry, zarówno tych z gatunku bardzo prostych jak i bardziej rozbudowanych. Jedną z najciekawszych pozycji okazuje się gra „Empires & Puzzles”, i jak mało która, może stać się doskonałą odskocznią od codzienności.

Nowa era gier mobilnych

Obecnie nasze centrum wirtualnej rozrywki mieści się nie tylko na komputerach i konsolach ale także na naszych smartfonach. I kto by przypuszczał, że powstanie produkcja tak niewiarygodnie wciągająca i grywalna jak omawiana w tytule gra mobilna „Empires & Puzzles”.

Gdy po raz pierwszy zetknąłem się z grą, która na pierwszy rzut oka była bardzo podobna do dziesiątek innych „mobilek” dostępnych w sklepie Play, nie sądziłem, że pomimo bardzo prostych zasad można tak wciągnąć się w wir tej całej układanki. Ponieważ gra oferuje multum możliwości, każde wydarzenie związane z produkcją budzi ogromny entuzjazm i zainteresowanie graczy na całym świecie.

Ponad 3 lata temu „Empires & Puzzles” wyznaczył nowy trend tworzenia gier, które polegały na przesuwaniu elementów w celu osiągnięcia zamierzonego efektu. W tym przypadku chodzi o eksterminację przeciwników poprzez przemyślaną strategię (z odrobiną szczęścia) w łączeniu żywiołów, których jest w sumie pięć – Lód, Ogień, Natura, Światłość i Mrok.

Możemy stworzyć drużynę składającą się z maksymalnie 5 towarzyszy, przy czym każda postać posiada swoje unikalne umiejętności i właściwości. Z jednej strony możemy utworzyć drużynę, która będzie nastawiona na atak, z drugiej zaś osobników leczących i wspomagających pozostałą część drużyny. Umiejętne połącznie tych profesji jest kluczowe, jeżeli chcemy zajść dalej i udoskonalać swoją drużynę o nowe talenty.

Strategiczny punkt myślenia

Każda gra, wcześniej, czy później zostaje porzucona przez twórców na etapie nie zawsze zadowalającym i akceptowalnym. Dlatego tak ważne jest wsparcie i ciągłe rozwijanie produkcji, aby można było do niej powrócić przy każdej nadarzającej się okazji. Siłą gry „Empires & Puzzles” jest nie tylko samo naprawianie, oraz udoskonalanie już powstałej gry, ale też szerzenie planów na kolejne lata i co najważniejsze – ich realizacja! Codziennie otrzymujemy nową zawartość i za każdym razem możemy spodziewać się czegoś oryginalnego i naprawdę wciągającego.

Sam fakt, że w grze już na wstępie otrzymujemy aż trzy sezony, każdy z nową historią, bohaterami oraz potworami to dodatkowo pojawiają się nowe wyzwania, wydarzenia, wojny, oraz niezliczone możliwości w rozwijaniu bohaterów. W ostatnim czasie jesteśmy zasypywani nowościami w mechanice rozgrywki, która dodatkowo uatrakcyjnia i tak już bardzo rozbudowaną grę.

Fenomen urządzeń mobilnych?

Gra może być uruchomiona na urządzeniach z systemem Android oraz iOS a więc praktycznie na każdym tablecie i smartfonie. Poprzez zalogowanie się z serwerem gry, mamy dostęp praktycznie non-stop do nowych treści ponieważ gra działa w czasie rzeczywistym i posiada naturalny rytm.

I owszem, wybudowanie konstrukcji trwającej kilka godzin (lub dni) może z początku wydawać się stratą czasu. Okazuje się, że każde zerknięcie na postępy w grze może dawać oczekiwany rezultat. A to został wykonany artefakt, a to wybudowano nową konstrukcję i tak dalej. I właśnie ten element sprawia, że gra potrafi zainteresować postępem i ciągłym udoskonalaniem kolejnych elementów.

Gra posiada wbudowane mikro-transakcje, które pomagają niecierpliwym w szybkim rozwoju zarówno bazy, jak i bohaterów. Wiem jednak z doświadczenia, że systematyczne postępy bez pośpiechu dają więcej satysfakcji niż otrzymywanie czegoś „na tacy” i bez wysiłku.

To już trwa 3 lata

Jak ten czas szybko mija. Od 3 lat codziennie wracam do gry „Empires & Puzzles” i nadal nie potrafię się od niej oderwać. Produkcja zaskakuje nas na każdym kroku oferując dopracowaną mechanikę i co najważniejsze – jest apetyt na więcej i więcej.

Gorąco polecam!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy