Reklama

Wszystko, co warto wiedzieć o bitconie

Opublikowano:
Autor:

Wszystko, co warto wiedzieć o bitconie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Zainteresowanych osób kryptowalutami na polskim rynku przybywa. A czym one są? – Nie mają swojej fizycznej formy. Są to pieniądze cyfrowe. Obecnie na rynku istnienie ponad 22 tysiące kryptowalut. Najpopularniejszą wśród nich wciąż jest bitcoin.

Kiedy powstał bitcoin?

Swoją historię bitcoin rozpoczął w 2009 roku. 3 stycznia 2009 roku napisano 30 tys. linijek kodu, co uznano za początek bitcoina. Twórcy zaznaczyli, że w ciągu 20 lat na rynku będzie znajdowało się 21 mln bitcoinów. A jeśli o twórcach i pomysłodawcach bitcoina mowa. Wciąż nie do końca wyjaśniono, kto stoi za tą kryptowalutą. Za jej stworzenie uważa się osobę lub grupę osób o pseudonimie Satoshi Nakamoto. Mimo że od pojawienia się na rynku bitcoina mija w tym roku 14 lat, nic więcej nie wiadomo na temat jego twórcy. Jest to oczywiście powodem wielu spekulacji, które przewijają się w środowisku kryptowaluciarzy. Wraz ze wzrostem popularności kryptowalut na rynku pojawiły się także pierwsze giełdy. Jednym z kluczowych dni w rozwoju bitcoina był 22 maja 2010 roku. Wtedy dokonano pierwszej płatności tą cyfrową walutą.

 

Czym jest bitcoin? 

Założenie powołania do życia bitcoina było proste. Miał stać się ogólnoświatową cyfrową walutą, dzięki której można dokonywać płatności w sposób wygodny, bezpieczny i szybki. Jego działanie opiera się na elektronicznym systemie gotówkowym peer-to-peer. Bitcoin jest najstarszą i najbardziej popularną kryptowalutą. W przeciwieństwie do fizycznych walut takich jak dolary, czy euro nie jest on drukowany. Czyli mówiąc inaczej, jest to waluta cyfrowa. Bitcon do tej pory nie doczekał się swojego namacalnego odpowiednika. Jest to zbiór linijek kodu. Każdy pojedynczy bitcoin ma swój własny, unikalny kod.

 

Notowania bitcoina

Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny. W ciągu jednego dnia potrafi to być prawdziwy cenowy rollercoaster. Aby być na bieżąco w świecie kryptowalut, warto śledzić najświeższe informacje ze świata cyfrowych walut. Na stronie internetowej kriptomat.io/pl/kursy-kryptowalut/bitcoin-btc-kurs można sprawdzić aktualny kurs bitcoina. Co więcej, dzięki zawartym na tej stronie wykresom można śledzić, w jaki sposób zmieniała się cena bitcoina  w ciągu ostatnich 24 godzin. Warto także prześledzić historię zmian ceny bitcoina na rynku. Na początku swojego istnienia bitcoin był wart mniej niż jeden cent. Obecnie, czyli po 14 latach istnienia na rynku, jego wartość oscyluje w okolicach 92 tys. złotych. Na cenę bitcoina wpływa kilka czynników. Do tych najważniejszych należy zaliczyć ilość przeprowadzonych transakcji na rynku oraz zainteresowanie walutą pod kątem inwestycyjnym. Te dwa czynniki w największym stopniu wpływają na kurs bitcoina. Co istotne, ilość bitcoina jest ograniczona z góry, więc przy osiągnięciu maksymalnej podaży nie grozi mu ryzyko wystąpienia inflacji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE