Reklama

Umów się na konsultację telemedyczną - lekarz zadzwoni do Ciebie!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Umów się na konsultację telemedyczną - lekarz zadzwoni do Ciebie! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Czy zdarzyło Ci się, że nie mogłeś dostać się do lekarza, mimo wymagającego konsultacji stanu zdrowia? Ile razy nie mogłeś skorzystać ze świadczenia medycznego dla dziecka, bo lekarz pediatra lub inny specjalista w przychodni nie przyjmuje pacjentów w weekend? W trosce o swoje zdrowie możesz umówić się na konsultacje telefoniczne z lekarzem bez wychodzenia z domu i bez konieczności osobistej wizyty pacjenta o umówionej godzinie w przychodni.

Konsultacja online ze lekarzem rodzinnym i nie tylko

W dobie pandemii wizyta stacjonarna i leczenie u lekarza w ramach NFZ często bywa utrudnione. Gdy recepta lub e zwolnienie potrzebne jest na cito, często jesteśmy w przychodni odsyłani z kwitkiem i informowani o terminie wizyty przypadającej za kilka dni. Lekarze POZ nie są w stanie przyjąć wszystkich zgłaszających się chorych, tworzy się kolejka. Pacjenci skarżą się na brak dostępu do podstawowej opieki medycznej, na czas oczekiwania - nawet przy teleporadzie. Jedynym plusem pandemii jest obecny brak konieczności osobistego kontaktu pacjenta z lekarzem, na przykład w celu wystawienia skierowania. Lekarz może wystawić e receptę lub e skierowanie za pomocą konsultacji telefonicznej. Telemedycyna i konsultacje telefoniczne to oszczędność czasu, a to cieszy pacjentów, którzy mogą uzyskać pomoc za pomocą dostępu do lekarzy online.

Teraz masz możliwość kontaktu z lekarzem w formie konsultacji online przez 7 dni w tygodniu w godzinach od 8 do 20 (https://dimedic.eu/pl/lekarstwo/konsultacja-ogolna). Zamówienie porady lekarza specjalisty odbywa się poprzez wypełnienie krótkiego formularza, w którym należy dokładnie opisać swój stan zdrowia i określić temat porady. Udzielenie jak najdokładniejszej porady będzie możliwe po wpisaniu przez pacjenta streszczonej historii chorób i określeniu tematu konsultacji. To te informacje pomagają naszym lekarzom przygotować się do rozmowy z Tobą i zapewniają możliwość udzielenia profesjonalnej pomocy medycznej. Konsultacja telefoniczna odbędzie się w ciągu godziny od opłacenia wizyty - to lekarz zadzwoni. Rozmowa może trwać kilka lub kilkanaście minut, podczas których lekarz zada Ci kilka kluczowych pytań dotyczących Twojego stanu zdrowia i ewentualnych objawów, jakie zgłaszasz. 

Na konsultacji online (https://dimedic.eu/pl) uzyskasz pomoc we wszystkich kwestiach, z którymi zazwyczaj zgłaszałbyś się do swojej przychodni. Na podstawie wywiadu online nasz lekarz internista przedłuży receptę na stale przyjmowane lekarstwa, dobierze pacjentowi odpowiednią dawkę leku, skonsultuje wyniki badań laboratoryjnych ze specjalistami, zleci konieczność rehabilitacji lub terapii przez specjalistę. Jeśli zajdzie taka potrzeba, lekarz rodzinny wystawi także e receptę, e zwolnienie lub e skierowanie, które otrzymasz drogą mailową lub za pośrednictwem SMS. Będą one także widoczne w Twoim Internetowym Koncie Pacjenta, jeśli takowe posiadasz, oraz w Twoim Panelu Pacjenta w Dimedic.eu. Taką wizytę można umówić zarówno przy niepokojących wynikach ciśnienia tętniczego, jak i występujących objawach innych chorób. Przeziębienia czy sezonowych infekcji dróg oddechowych nie musisz już leczyć na własną rękę. Nie musisz czekać na wystawienie skierowania do specjalisty w ramach NFZ. Możesz skorzystać z możliwości telemedycyny i konsultacji z lekarzami zawsze, gdy tego potrzebujesz.

Lekarze są dostępni także w weekend

Centrum medyczne zapewnia o funkcjonalności konsultacji telefonicznej w ramach prywatnej opieki medycznej, niezależnie od dnia tygodnia, także w święta. Niejednokrotnie zdarza się, że pacjent zaczyna mieć objawy chorobowe w piątkowy wieczór. Przez weekend choroba może się rozwinąć, a w poniedziałek trzeba stawić się w pracy. Pacjent powinien otrzymać e receptę już w sobotę, a także mieć możliwość uzyskania e zwolnienia (zwolnienia lekarskiego w formie elektronicznej), jeśli do niedzielnego wieczoru nie nastąpi poprawa stanu zdrowia. Sytuację ratują konsultacje online z lekarzem specjalistą. Możesz umówić wizytę w dowolnym momencie i skorzystać z konsultacji z lekarzem prawie natychmiast. Lekarz oddzwoni w ciągu godziny, a wizyta umówiona po godzinie 20 spowoduje, iż lekarz online zadzwoni do Ciebie do godziny 8 kolejnego dnia. Już nie musisz stać w kolejkach, wisieć na telefonie w celu dodzwonienia się do przychodni. Wybierz konsultacje online i nie czekaj. Konsultacja telefoniczna z lekarzem to możliwość zadbania o zdrowie swoje i swojej rodziny bez konieczności kilkudniowego czekania na wizytę i bezpośredniego kontaktu z tłumem pacjentów w poczekalni przychodni.

Konsultacja telefoniczna z lekarzem dostępna jest dla osób pełnoletnich (w języku polskim lub angielskim). Należy jednak pamiętać, aby usługi konsultacji online nie umawiać w sytuacji gwałtownego pogorszenia stanu zdrowia i koniecznej bezpośredniej pomocy lekarskiej, np. w przypadku zagrożenia życia, ostrego bólu w klatce piersiowej, gwałtownych duszności, utraty przytomności, drgawek czy ostrej reakcji alergicznej. W takiej sytuacji należy wybrać natychmiastowy kontakt z pogotowiem (numer ratunkowy 112 lub 999).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE