Reklama

Ubezpieczenie mieszkania w bloku - co powinno zawierać?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ubezpieczenie mieszkania w bloku - co powinno zawierać? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Wypadki mogą zdarzyć się w dowolnej chwili, dlatego tak ważne jest zabezpieczenie się przed koniecznością pokrycia ich kosztów. W tym celu warto wykupić ubezpieczenie, które pozwala na wypłacenie odszkodowania w razie wystąpienia nieoczekiwanych zdarzeń. W przypadku mieszkań jest to niezwykle istotne, ponieważ wartość nieruchomości sięga kilkuset tysięcy złotych. Jakie ubezpieczenie wybrać?

Zakres ubezpieczenia mieszkania

Ubezpieczenie mieszkania jest zwykle dostępne w wersji podstawowej i rozszerzonej. Pierwszy wariant wymaga wpłacenia niskiej składki, ale jednocześnie chroni tylko w niektórych sytuacjach. Drugi natomiast pozwala na wypłacenie odszkodowania także w razie innych zdarzeń, jednak wówczas trzeba liczyć się ze znacznie większą ceną.

W skład podstawowego ubezpieczenia mieszkania w bloku wchodzą zwykle mury i elementy stałe. Taka polisa chroni na wypadek wystąpienia pożaru, zalania czy innych, popularnych zdarzeń. Jeśli chcesz zabezpieczyć nieruchomość także przed pozostałymi wypadkami, konieczne jest wykupienie opcji rozszerzonej. W jej skład wchodzi także odszkodowanie za szkody dotyczące ruchomości znajdujących się w mieszkaniu.

Do polisy mieszkaniowej można dokupić również rozszerzenia, które pozwalają na zabezpieczenie nie tylko samego obiektu, lecz także jego mieszkańców. Są to takie dodatki, jak:

  • NNW,
  • OC w życiu prywatnym,
  • assistance mieszkaniowe,
  • kradzież z włamaniem,
  • rabunek,
  • ubezpieczenie dzieł sztuki,
  • ubezpieczenie elektroniki,
  • stłuczenie.

Jeśli w Twoim mieszkaniu znajdują się cenne przedmioty lub sprzęty elektroniczne o dużej wartości, dobrym pomysłem jest zainwestowanie w rozszerzenia do polisy. Wówczas uzyskasz odszkodowanie również w razie innych przypadków niż tylko pożar lub zalanie.

Więcej o ubezpieczeniu mieszkania w bloku dowiesz się w tym artykule: https://rankomat.pl/nieruchomosci/ubezpieczenie-mieszkania-w-bloku.

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania?

Na ostateczną cenę ubezpieczenia mieszkania ma wpływ wiele czynników. Zdecydowanie najtańsze są polisy podstawowe, które obejmują jedynie mury nieruchomości i jej elementy stałe. Zabezpieczenie wyposażenia obiektu wiąże się z koniecznością dopłacenia znacznej sumy. Podobnie jest także w przypadku chęci dokupienia wybranych rozszerzeń. Zazwyczaj koszt nabycia polisy mieszkaniowej wynosi 200-300 zł. Wszystko zależy jednak od lokalizacji i charakterystyki danej nieruchomości. Cenę poszczególnych ubezpieczeń mieszkania znajdziesz na takich stronach, jak https://rankomat.pl/ubezpieczenie-mieszkania-i-domu/kalkulator.

Ubezpieczenie dużych, luksusowych mieszkań będzie znacznie droższe niż w przypadku niewielkich nieruchomości. Polisa obejmująca kawalerkę to koszt około 200 zł, podczas gdy ochrona interesów właściciela dwupoziomowego mieszkania z tarasem będzie nawet kilkukrotnie droższa. Na ostateczną stawkę wpływa również położenie obiektu. Najwięcej pieniędzy przeznaczysz na ubezpieczenie lokali znajdujących się na parterze lub poddaszu w niebezpiecznej okolicy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE