Reklama

Szczoteczki elektryczne Oral-B

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Szczoteczki elektryczne Oral-B - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Szczoteczki elektryczne Oral-B dla osób noszących aparat ortodontyczny

Higiena jamy ustnej jest ważną częścią ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia, ale dla osób noszących aparat ortodontyczny utrzymanie czystości zębów może być szczególnym wyzwaniem. Na szczęście dostępne są szczoteczki elektryczne, które mogą ułatwić i usprawnić proces czyszczenia zębów aparatem ortodontycznym.

  • Mycie zębów przez osoby noszące aparat — czy można kupić szczoteczkę elektryczną?
  • Jak przyczynić się do poprawy higieny jamy ustnej? Używanie szczoteczek elektrycznych.
  • Dlaczego elektryczne szczoteczki Oral B to najlepszy wybór?
 

Czy można używać szczoteczki elektrycznej przy aparacie?

Odpowiedź brzmi tak! Elektryczna szczoteczka do zębów to doskonały wybór dla osób noszących aparaty ortodontyczne.

Elektryczne szczoteczki do zębów Oral-B oferują kilka korzyści, których nie zapewniają szczoteczki manualne – takie jak delikatne, ale mocne działanie czyszczące oraz możliwość skuteczniejszego usuwania płytki nazębnej. Dodatkowo dostępne są w kilku modelach zaprojektowanych specjalnie dla osób noszących aparaty ortodontyczne — dzięki czemu wszystkie obszary wokół drutów i zamków są dokładnie oczyszczone, nie powodując żadnych uszkodzeń ani podrażnień. Warto zakupić specjalne końcówki do szczoteczki elektryczne do aparatów ortodontycznych.

Elektryczna szczoteczka do zębów — jak jej używać, gdy nosimy aparat? Szczoteczka Oral B

Szczoteczka elektryczna — podczas jej używania z aparatem ortodontycznym ważne jest, aby dokładnie szczotkować wszystkie obszary jamy ustnej. Najlepiej wykonywać okrężne ruchy wokół zamków, ponieważ pomoże to usunąć wszelkie cząsteczki jedzenia lub płytkę nazębną pod różnymi kątami. Zaleca się ustawienie szczoteczki pod kątem 45 stopni w stosunku do linii dziąseł, aby dotrzeć do trudno dostępnych miejsc pod łukami lub między zębami trzonowymi. Sprawdź jak działają szczoteczki elektryczne Oral-B.

Dlaczego szczoteczka elektryczna Oral-B to najlepszy wybór?

Jeśli chodzi o higienę jamy ustnej, nic nie przebije elektrycznej szczoteczki do zębów Oral-B. Jest to numer jeden dla osób z aparatem ortodontycznym ze względu na doskonałą siłę czyszczenia i łatwą w użyciu konstrukcję. Główka szczoteczki ma unikalny ruch oscylacyjno-obrotowy, który usuwa płytkę nazębną skuteczniej niż ręczne szczoteczki do zębów, a jednocześnie jest wystarczająco delikatny dla aparatów ortodontycznych i drutów. Ponadto większość modeli jest wyposażona w timer, który pomaga upewnić się, że użytkownicy szczotkują zęby przez co najmniej dwie minuty – czas zalecany przez dentystów w celu prawidłowego czyszczenia.

Szczoteczka elektryczna Oral-B ułatwia również czyszczenie trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Smukła rączka i miękkie włosie ułatwiają manewrowanie aparatem ortodontycznym, nie rysując go ani nie uszkadzając w żaden sposób. Jest to szczególnie ważne w przypadku noszenia zamków metalowych i tradycyjnych aparatów z drutu, ponieważ dostęp do nich może być utrudniony w przypadku szczoteczek tradycyjnych. Można znaleźć zestawy zawierające etui podróżne, co będzie przydatne, gdy często wybieramy się w podróż.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE