Reklama

Suplementacja w sporcie? To musisz wiedzieć!

Opublikowano:
Autor:

Suplementacja w sporcie? To musisz wiedzieć! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane

 

Ile razy słyszeliśmy powiedzenie ‘najpierw masa, później rzeźba’? Zapewne setki, szczególnie, gdy uprawiacie na co dzień jakiś sport Jest to żartobliwe sformułowanie, jednak jak w większości powiedzeń, tutaj również kryje się ziarenko prawdy. Do budowania tkanki mięśniowej niezbędna jest solidna podstawa w postaci diety. Dotyczy to zarówno zdrowego, zrównoważonego jedzenia, jak i odpowiedniej suplementacji. Ta druga opcja dotyczy uzupełniania składników, których mamy niedobory, a są niezbędne do funkcjonowania naszego organizmu. Natural Pharmaceuticals jest czołowym producentem suplementów diety w naszym kraju i postanowił powiedzieć nam coś więcej na temat ich roli w sporcie. Intensywna aktywność fizyczna wymaga dodatkowego wsparcia -jakiego?

 

Odżywki białkowe

Zmiana naszej aktywności fizycznej pociąga za sobą dodatkowe elementy -nasza dieta również musi ulec również zmianie. Zdecydowanie musi być bogatsza w białko, ponieważ na nim opiera się budowanie mięśni. Jeśli nie jesteśmy w stanie zapewnić odpowiedniej ilości białka w naszej diecie, możemy sięgnąć po odżywki białkowe. Dzięki nim zapobiegniemy utracie masy kości i mięśni, a także wesprzemy spalanie tkanki tłuszczowej -w końcu niewątpliwie nam na tym zależy. Natural Pharmaceuticals poleca stosować je po treningu.

 

Kreatyna

Kreatyna jest bardzo ważnym elementem, zarówno mięśni, jak i ścięgien, ponieważ to właśnie ona wpływa na ich prawidłowe funkcjonowanie. Dzięki niej nasze włókna mięśniowe są w stanie się regenerować, a nasze rany goić. regeneracji naszych włókien mięśniowych oraz gojenia się ran. Jest to szczególnie istotne podczas intensywnego wysiłku, ponieważ jesteśmy wtedy szczególnie narażeni na urazy. Kreatyna odpowiada za rozrost tkanki mięśniowej, a także zwiększa jej wytrzymałość. Pamiętajmy jednak, że jej suplementacja może być tylko przez jakiś czas.

 

Spalacze tłuszczu

Suplementy diety to także produkty wspomagające procesy zachodzące w naszym organizmie -w tym spalanie tłuszczu. Natural Pharmaceuticals również ma w swojej ofercie takie produkty, jednak zwraca uwagę, że powinniśmy stosować to z głową. spalacze tłuszczu mają jedynie wesprzeć nasze treningi. Poprawiają szybkość przemiany materii i zwiększają temperaturę ciała, przez co przyczyniają się do redukcji nadmiernej tkanki tłuszczowej. Zaleca się stostować produkty tego typu rano lub bezpośrednio przed treningiem.

 

Minerały

Minerały to również suplementy diety. Mikro i makroelementy wchodzą w skład każdej komórki naszego ciała, a także są niezbędne do regulacji wszystkich zachodzących w nich procesów. Jako najbardziej kluczowe Natural Pharmaceuticals wskazuje na wapń, który buduje szkliwo i kości. Nie możemy zapomnieć o cynku, wpływającym na syntezę białek, a także magnezie. Ten ostatni reguluje wiele funkcji metabolicznych, a także zapobiega skurczom. Jest wiele istotnych minerałów i o każdym z nich musimy pamiętać, aby nasz organizm funkcjonował prawidłowo.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE