Reklama

Rola adwokata w postępowaniu rozwodowym, czyli dlaczego fachowe wsparcie prawne będzie dla Ciebie kluczowe

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rola adwokata w postępowaniu rozwodowym, czyli dlaczego fachowe wsparcie prawne będzie dla Ciebie kluczowe - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Problemy prawne, mogące przytrafić się każdemu w kontekście relacji rodzinnych, mogą wpłynąć na najważniejsze sfery życia człowieka. Wszelkie podjęte wówczas decyzje często niosą ze sobą nie tylko konsekwencje finansowe, ale przede wszystkim emocjonalne, znacząco wpływając na relacje z dziećmi oraz innymi członkami rodziny. Sprawy rodzinne należą do tych zagadnień prawnych, które wymagają szczególnej estymy i zwyczajnej ludzkiej wrażliwości. Jeżeli myślisz o rozwodzie, to potrzebujesz pełnomocnika, który poprowadzi Twoją sprawę z poszanowaniem i zrozumieniem emocji, które jej towarzyszą.

Wsparcie prawne z odpowiednią wrażliwością, ale i skutecznością

Prawo rodzinne w Polsce to bardzo szeroka i wielopłaszczyznowa gałąź prawa, obejmująca zarówno kwestie sporne między małżonkami, rodzicami i dziećmi, jak również wszelkie inne, w tym m.in. świadczenia alimentacyjne, sprawy przysposobienia, czyli adopcji itp. Wszelkie sprawy w tym zakresie reguluje kodeks rodzinny i opiekuńczy, który dla większości osób niezwiązanych zawodowo z polskim prawem, pozostaje niezrozumiały. Sprawy rodzinne (https://legalfkancelaria.pl/oferta/sprawy-rodzinne), takie jak rozwód, nie są łatwe i powinny być prowadzone z odpowiednim wyczuciem.

Rozważając decyzję o rozwodzie, należy skorzystać z porady adwokata, który praktykuje w obrębie prawa rodzinnego i opiekuńczego. Doświadczony adwokat rodzinny zapewni odpowiednie wsparcie i reprezentację prawną osobom stojącym w obliczu trudnych decyzji osobistych oraz finansowych, wynikających z rozwodu. 

„1 na 3 małżeństwa wskazują niezgodność charakterów jako przyczynę rozpadu związku małżeńskiego. Zaraz po tym pojawia się zdrada i alkohol.”

Pomoc prawna w sprawach rozwodowych, powinna być dobrze przygotowana i indywidualnie dopasowana do konkretnej osoby, a samo wsparcie prawne może być świadczone m.in. w zakresie stwierdzenia winy rozpadu pożycia małżeńskiego, ograniczenia lub pozbawienia władzy rodzicielskiej, alimentów, miejsca zamieszkania małoletnich dzieci, itp.

Zakres pomocy prawnej zawsze w gestii klienta

Adwokat w sprawie rozwodowej musi dokładnie poznać wszystkie ważne okoliczności, na podstawie których dobierze odpowiednie metody i środki działania do sytuacji faktycznej oraz prawnej osoby wnoszącej sprawę o rozwód. Udzieli on porady prawnej, po której klient będzie mógł zdecydować czy pomoc prawna dotyczyć będzie:

  • rozwodu z orzekaniem o winie
  • rozwodu bez orzekania o winie
Jeśli strony mają wspólne małoletnie dzieci, postępowanie, a później wyrok obligatoryjnie obejmować będzie kwestie:

  • władzy rodzicielskiej,
  • miejsca zamieszkania małoletnich dzieci,
  • alimentów,
  • ewentualnie kontaktów dzieci z drugim rodzicem,
 Korzystając z porady prawnej, osoba wnosząca pozew rozwodowy może również rozważyć, jaki zakres pomocy prawnej będzie jej najbardziej potrzebny:

  • wyłącznie porada prawna
  • porada prawna i sporządzenie pozwu o rozwód lub porada prawna i sporządzenie odpowiedzi na pozew o rozwód
  • porada prawna i sporządzenie pozwu o rozwód lub porada prawna i sporządzenie odpowiedzi na pozew o rozwód, a także reprezentacja w postępowaniu sądowym, a co za tym, sporządzenie dalszych pism procesowych w sprawie rozwodowej
„Częstą konsekwencją spraw rozwodowych czy separacyjnych są również sprawy takie, jak podział majątku wspólnego małżonków.”

 Na tym etapie fachowa pomoc prawna jest równie istotna z punktu widzenia pozytywnego rozwiązania wszelkich problemów finansowych, które pojawiają się w związku z rozwodem (np. wspólne kredyty, wspólne inwestycje, długi nieautoryzowane przez drugiego małżonka), a także trudności związanych z dochodzeniem praw wynikających z zawartych umów przedmałżeńskich i pozamałżeńskich.

Doświadczony prawnik z gwarancją finalnego sukcesu

Spokój i pewność, jakie gwarantuje profesjonalne wsparcie prawne, mogą okazać się decydujące dla przebiegu Twojej sprawy rozwodowej. LEGAL.F KANCELARIA Radca Prawny Paulina Fiejdasz to długoletnia praktyka w dziedzinie prawa rodzinnego i opiekuńczego, w tym niejednokrotnie trudnych spraw rozwodowych. Doświadczony prawnik z Rzeszowa w osobie pani mecenas Pauliny Fiejdasz to gwarancja sprawnie przeprowadzonego postępowania rozwodowego z satysfakcjonującym dla Ciebie orzeczeniem sądu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE