Reklama

Pomoce naukowe niezbędne w szkole średniej

Opublikowano:
Autor:

Pomoce naukowe niezbędne w szkole średniej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Głównym zadaniem szkoły średniej jest przygotowanie ucznia do zdania matury. Nie ważne, jak duży wysiłek włożą w to nauczyciele i inni pracownicy szkoły, ostateczny wynik na egzaminie będzie zależał od Ciebie. Dlatego jeszcze w klasie pierwszej powinieneś zaopatrzyć się w niezbędne pomoce naukowe i zacząć naukę posługiwania się nimi. Bez nich przygotowania do matury mogą być bardzo problematyczne, zwłaszcza jeśli nauczyciel przedmiotu zawiedzie.

Pomoce naukowe, z których będziesz korzystać na maturze

Wielu nauczycieli nie pozwala korzystać na lekcjach z pomocy naukowych, które możesz mieć ze sobą na maturze. Zalicza się do nich kalkulator, lupa albo tablice matematyczne. Jeśli w twojej szkole też nie można posługiwać się nimi podczas sprawdzianów albo innych form sprawdzania wiedzy, musisz sam zacząć z nimi ćwiczyć. Może ci się wydawać, że ich obsługa jest banalna, ale kalkulator ma wiele ukrytych funkcji, których możesz nie znać, a tablice matematyczne są na tyle obszerne, że łatwo stracić czas szukając jednego wzoru. Korzystanie z nich na własną rękę pozwoli ci się z nimi obyć i sprawniej wykorzystać je na egzaminie maturalnym.

Pomoce naukowe wymagane przez nauczyciela

Przed rozpoczęciem roku szkolnego lepiej nie kupować żadnych podręczników, zeszytów ćwiczeń czy atlasów. O wszystkich wymaganych pomocach nauczyciel poinformuje Cię podczas pierwszej lekcji organizacyjnej. Może ustalić wtedy z klasą, czy w ogóle będzie wymagał czegoś innego niż zeszyt przedmiotowy. 

Wielu uczniów decyduje się na zakupy jeszcze przed pierwszymi zajęciami, co może skutkować ogromnymi kosztami ponoszonymi niepotrzebnie. Nie musisz się stresować brakiem ich dostępności. Nawet jeśli potrzebne ci książki znikną ze sklepów stacjonarnych, w czasie roku szkolnego w podręczniki do liceum zaopatrzysz się w e-księgarni. Podobnie jest z atlasami, zbiorami zadań albo innymi pomocami naukowymi wymaganymi przez nauczyciela.

Pomoce naukowe, które są dostosowane pod Ciebie

To, co jest zapisane w wykazie podręczników, to absolutne minimum. Możesz dowolnie dobrać inne pomoce naukowe, jeśli ich potrzebujesz. Poza podręcznikami dobrze jest skupić się na notatkach. Jeśli masz z nimi problem, możesz zakupić je od innych osób albo sięgnąć po niekonwencjonalne metody zapisywania informacji. Mapy myśli, karty pracy albo notatka w formie obrazkowej to tylko kilka przykładów. W czasie nauki sposób zapamiętywania informacji musisz dobrać do siebie indywidualnie, niekoniecznie sugerując się tym, co proponuje ci twoja szkoła albo nauczyciel.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE