Reklama

Niezapomniane wrażenia w Twojej okolicy. Skok ze spadochronem na wyciągnięcie ręki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Niezapomniane wrażenia w Twojej okolicy. Skok ze spadochronem na wyciągnięcie ręki - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Marzenia są po to, aby je spełniać. Jeśli więc od dawna marzysz o skoku ze spadochronem, to dziś jest to marzenie na wyciągnięcie ręki! Niegdyś dziedzina zarezerwowana dla nielicznych, dziś dostępna dla wszystkich tych, którzy spełniwszy kilka warunków, mogą pozwolić sobie na niezapomnianą przygodę w przestworzach. Skok ze spadochronem realizowany jest na terenie większości lotnisk w całej Polsce. Jeśli mieszkasz w Krakowie lub w okolicach i od dawna rozmyślasz o skoku ze spadochronem lub masz kogoś bliskiego, kogo uszczęśliwiłby taki prezent, zapoznaj się z dalszą częścią artykułu, w której przedstawimy szczegóły tej atrakcji w Krakowie.

Skok ze spadochronem – przebieg atrakcji

Skok ze spadochronem to sport, który wymaga gruntownego szkolenia i stosownych uprawnień, dlatego też realizowany jest wyłącznie w tandemie w towarzystwie doświadczonego instruktora, który odpowiada za jego bezpieczny przebieg. Skok ze spadochronem w Krakowie rozpoczyna się od instruktażu, w ramach którego pilot przekaże uczestnikowi niezbędne informacje na temat prawidłowej postawy i zachowania podczas lotu. Instruktor dopasuje sprzęt i przedstawi krok po kroku przebieg atrakcji. Skok w Krakowie oddawany jest z wysokości 3500 m, na którą uczestnik w grupie innych skoczków wzbije się podczas ok. 15-minutowego lotu awionetką. Po osiągnięciu tego pułapu następuje skok. Swobodne spadanie trwa ok. 50 sekund, a następnie na wysokości ok. 1700 m instruktor otwiera główny spadochron i rozpoczyna się ok. 8-minutowe szybowanie, podczas którego uczestnik będzie mógł pod czujnym nadzorem instruktora samodzielnie sterować lotem. Ostatnia faza to miękkie lądowanie i wręczenie pamiątkowego certyfikatu.

Miejsce realizacji nieopodal Krakowa

Skok odbywa się na terenie Lotniska Pobiednik Wielki, ok. 25 km od Krakowa. Na skoczka czeka nie tylko solidna dawka adrenaliny, ale i malownicze widoki podziwiane z lotu ptaka. Podczas lotu awionetką i szybowania na otwartej czaszy spadochronu, podziwiać będzie można rozległą panoramę Krakowa, dolinę Wisły oraz pola, lasy, łąki i zabudowania okolicznych miejscowości. Kraków to doskonały wybór na oddanie skoku ze spadochronem. To miejsce, które pozwoli zapisać w pamięci zapierające dech w piersiach widoki.

Wymagania i bezpieczeństwo

Uczestnik skoku ze spadochronem w Krakowie musi spełnić kilka wymagań, które podyktowane są zasadami bezpieczeństwa. Skok dostępny jest dla osób o maksymalnej wadze 115 kg i minimum 140 cm wzrostu. Z atrakcji nie powinny korzystać osoby z niewydolnością układu krążenia, cierpiące na choroby serca, nadciśnienie i epilepsję oraz po poważnych kontuzjach kręgosłupa i barków. W przypadku wątpliwości dotyczących stanu zdrowia warto skonsultować się z lekarzem. O bezpieczeństwo podczas skoku dbają doświadczeni instruktorzy należący do certyfikowanego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego ośrodka – szkoły spadochronowej z wieloletnim doświadczeniem.

Co jeszcze warto wiedzieć przed skokiem?

Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące skoku ze spadochronem w Krakowie zostały zawarte powyżej. Jest jednak jeszcze jedna kwestia, o której warto wspomnieć z perspektywy doświadczeń ludzi, którzy mają skok już za sobą. Dotyczy to rejestrowania skoku w postaci pamiątkowego filmu lub zdjęć. W Krakowie można skorzystać z obu tych opcji lub wybrać wariant bez filmowania i zdjęć. Każdy, kto ma już adrenalinę w powietrzu za sobą, doskonale zdaje sobie sprawę, jak szybko wszystko dzieje się na wysokości oraz jak ogromne emocje wpływają na zdolność percepcji. Choć skok ze spadochronem nie należy do najtańszych rozrywek, warto jednak nieco dołożyć i dokupić opcję udokumentowania skoku w postaci filmu i zdjęć. Możliwość przyjrzenia się sobie w ekstremalnej sytuacji pozwoli przeżyć towarzyszące jej emocje na nowo i dostrzec to, co umknęło pod wpływem adrenaliny. Film z dokładnością zarejestruje każdy moment i stanie się niesamowitą pamiątką na całe życie.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE