Reklama

Najlepsze soczewki toryczne

Opublikowano:
Autor:

Najlepsze soczewki toryczne - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Soczewki toryczne służą osobom, które mają astygmatyzm – powszechnie występującą wadę refrakcji, która powoduje zniekształcanie widzianego obrazu przez zamglenie, rozmycie i nieostre kontury. Co ciekawe, szacuje się, że niemal 40% dorosłych w pewnym stopniu ma niezborność gałki ocznej, ale u części stanowi to znaczne utrudnienie w codziennym życiu. Noszenie soczewek kontaktowych pozwala w zupełności zapomnieć o astygmatyzmie. Które z nich są najlepsze na rynku?

Astygmatyzm – krótki opis tej wady wzroku


Wiele osób z astygmatyzmem nie ma świadomości tej wady refrakcji i naraża się przez to na wiele niedogodności, m.in. używając źle dobranych soczewek kontaktowych (tych do korekcji krótkowzroczności lub dalekowzroczności, co może powodować swędzenie i podrażnianie oczu). Niezborność to zazwyczaj wrodzona wada refrakcji, którą charakteryzuje deformacja gałki ocznej – kształtem przypomina ona bardziej spłaszczoną piłkę, przez co obraz na siatkówce powstaje niepunktowo, co odczuwane jest jako krzywienie się lub rozmazywanie obrazu. Najczęściej występującym typem astygmatyzmu jest astygmatyzm rogówkowy. Podstawową metodą korekcji niezborności są okulary korekcyjne cylindryczne lub soczewki kontaktowe toryczne (https://www.bezokularow.pl/soczewki-toryczne).

Soczewki na astygmatyzm


Budowa soczewki torycznej różni się od budowy soczewki sferycznej ze względu na kształt oka. Zwykła soczewka nie będzie idealnie dopasowywać się do zdeformowanej gałki ocznej, co często kończy się swędzeniem i łzawieniem oczu. Jeśli nosisz soczewki sferyczne i odczuwasz tego rodzaju obawy, które nie są związane z infekcją oka lub zbyt długim użytkowaniem produktu, warto odwiedzić lekarza okulistę lub optometrystę i wykonać badania pod kątem astygmatyzmu. Mimo tego, że ta wada refrakcji jest wrodzona, może zmieniać się w trakcie życia, a więc także pogłębiać. Soczewki toryczne (lub inaczej cylindryczne) są skonstruowane tak, by dopasować się do niezbornego oka i korygować astygmatyzm, zapewniając ostry i wyraźny obraz. Są powszechnie dostępne w kilku różnych rodzajach, w zależności od czasu użytkowania, można wybierać pomiędzy soczewkami jednodniowymi, miesięcznymi, całodobowymi lub dwutygodniowymi. Jeśli zaś chodzi o materiał, z którego są wykonane, to obecnie produkuje się soczewki z hydrożelu lub z silikonu hydrożelowego, który uchodzi za zdrowszy – jednak osoby uczulone na silikon mogą bez obaw korzystać z hydrożelu. Pamiętajcie, że wszystkie soczewki dostępne na polskim rynku są sprzedawane na warunkach wyrobu medycznego, przez co muszą przejść przez restrykcyjne regulacje i testy.

Najlepsze soczewki toryczne na rynku


Rynek soczewkowy rozwija się nieustannie, co owocuje nowymi i coraz bardziej ulepszonymi produktami. Jest ogromny wybór zarówno dla osób, które noszą soczewki toryczne na co dzień, jak i tych, którzy potrzebują ich od czasu do czasu. W 2021 według konsumentów najlepsze soczewki toryczne to Biofinity Toric. To soczewki miesięczne, które można nosić zarówno w trybie dziennym, jak i całodobowym – co jest szczególnie korzystne dla osób pracujących w systemie zmianowym lub dla zapominalskich, którzy notorycznie budzą się z soczewkami na oczach. Koszt pary soczewek Biofinity Toric to ok. 46 złotych na miesiąc.

Drugie miejsce w rankingu zajęły EyeLove Exclusive PRO Toric, soczewki miesięczne, które są wyposażone w filtr UV oraz posiadają 55% poziom uwodnienia. Charakteryzuje je także wysoka przepuszczalność tlenu, precyzyjna budowa zapewniająca ostry obraz w każdych warunkach oraz elastyczność i komfort. Soczewki kontaktowe marki EyeLove znane są także z bardzo dobrego stosunku ceny do jakości produktu – dostajemy produkt premium w cenie soczewek ze standardowej linii. Na trzecim miejscu uplasowały się ACUVUE OASYS 2-week for Astigmatism, soczewki dwutygodniowe (https://www.bezokularow.pl/acuvue-oasys-2-week-for-astigmatism-6-szt), które można nosić w trybie dzień-noc przez 7 dni. Dodatkowo, posiadają technologię HYDRACLEAR® Plus, dzięki której soczewka pozostaje dobrze nawilżona przez cały czas jej noszenia oraz filtr UV. Nosząc soczewki kontaktowe na co dzień warto zwracać uwagę na filtry UV, które stanowią dodatkową ochronę przeciwsłoneczną, a co za tym idzie, pomagają w dbaniu o zdrowie oczu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE