Reklama

Medycyna estetyczna - regeneracja i rewitalizacja skóry

Opublikowano:
Autor:

Medycyna estetyczna - regeneracja i rewitalizacja skóry - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Kosmetologia to dziedzina medycyny, która bada problemy estetyczne ludzkiego ciała, przyczyny ich występowania, objawy i metody korekty, a także zestaw technik mających na celu skorygowanie problemów estetycznych ludzkiego wyglądu. Obecnie istnieje duże zainteresowanie zabiegami medycyny estetycznej, które zapewniają regenerację i rewitalizację skóry w naturalny sposób.

Regeneracja skóry

Za odbudowę i odnowę skóry w przypadku uszkodzenia odpowiada kilka rodzajów dojrzałych komórek macierzystych. Z wiekiem skóra zaczyna tracić napięcie i staje się bardziej podatna na czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie ultrafioletowe, uszkodzenia mechaniczne, stres, złe warunki środowiskowe itp. Rezultatem tego jest zwiększenie suchości i zmniejszenie napięcia skóry, łuszczenie się, pojawienie się drobnych zmarszczek i pogorszenie wyglądu cery. Dlatego jedną z metod poprawy wyglądu starzejącej się skóry jest stymulacja podziału komórek naskórka i złuszczanie komórek warstwy rogowej naskórka.

Do wysoce skutecznych zabiegów medycyny estetycznej powodujących regenerację i rewitalizację skóry należą:

•   Peeling laserowy Fotona

•   Terapia osoczem bogatopłytkowym (PRP)

•   Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego Arthrex ACP

•   Mezoterapia igłowa.

Peeling laserowy Fotona w celu regeneracji skóry

Zmarszczki, powiększone pory, suchość, nierówna konsystencja skóry, szara cera są głównymi oznakami starzenia się i zwiotczenia skóry. Jedną z najbardziej skutecznych i bezpiecznych metod nowoczesnej kosmetologii laserowej jest peeling laserowy Fotona, który pomoże pozbyć się tych problemów i przywróci aksamitną, piękną, a nawet gładką skórę. Takie zabiegi wykonywane są m.in. w klinice medycyny estetycznej Soft Skin – softskin-clinic.pl.

Peeling laserowy jest skuteczną metodą naświetlania laserem mającą na celu odnowienie i wygładzenie skóry. Zabieg wykonywany jest w celu wygładzenia powierzchni skóry, odmłodzenia, poprawy jej właściwości optycznych i ochronnych, wyeliminowania i wygładzenia wad estetycznych. Dzięki peelingowi laserowemu drobne nieregularności, zmarszczki, blizny, martwe komórki są usuwane z powierzchni skóry, a pory są czyszczone.

Istota procedury peelingu laserem Fotona

Koncepcja peelingu laserowego Fotona polega na działaniu wiązki laserowej, która odparowuje warstwy powierzchniowe naskórka i ogrzewa górne warstwy skóry właściwej. Głębsze naświetlanie laserem i ocieplenie tkanek powoduje widoczne zmniejszenie obszaru płata skóry (efekt liftingu), aktywację procesów odnowy i odmładzania skóry oraz wygładzenie skóry. Staje się ona bardziej wyrównana, aksamitna i ujędrniona, a owal twarzy jest ostrzejszy, znikają drobne zmarszczki, a głębokie zmarszczki są wygładzane. Skóra lśni, staje się zdrowsza i młodsza.

Terapia osoczem bogatopłytkowym (PRP) dla intensywnej regeneracji skóry

Podczas przeprowadzania terapii PRP (wampirzy lifting) najważniejsze jest izolowanie osocza z krwi żylnej danej osoby za pomocą nienaruszonych żywych płytek krwi. Są one, zgodnie z ideą natury, źródłem czynników wzrostu i regeneracji, które pomagają komórkom skóry pracować, podobnie jak to działo się w młodości. Pierwszy efekt nawilżania i modelowania jest natychmiast widoczny, a około dwa tygodnie po zabiegu komórki skóry zaczynają aktywnie działać, skóra staje się gładka, poprawia się jej mikrokrążenie i regeneracja oraz aktywowana jest synteza zdrowego kolagenu. Dzięki terapii osoczem bogatopłytkowym następuje rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu, okolicy oczu a także dłoni.

Regeneracja skóry za pomocą osocza bogatopłytkowego Arthrex ACP

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest zabiegiem opartym składnikach pochodzących z krwi osoby poddającej się tej procedurze kosmetologicznej. Krew pobrana od pacjenta, jest odwirowywana, osocze bogatopłytkowe po wyizolowaniu płytek krwi jest podawane do skóry bezpośrednio ze strzykawki. Po zabiegu skóra staje się odmłodzona, napięta, nawilżona i zregenerowana. Przyspieszone procesy wymiany komórkowej, pobudzenie wytwarzania kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny następują dzięki wykorzystaniu osocza. Kosmetolodzy zalecają poddanie się tej procedurze po resurfacingu laserowym lub peelingu laserowym Fotona, dzięki czemu efekt regeneracji i rewitalizacji skóry będzie bardziej spektakularny. Wystarczy 4 zabiegi, aby skóra była odświeżona, odmłodzona i w pełni zregenerowana.

Biorewitalizacja skóry za pomocą mezoterapii igłowej

Biorewitalizacja to naturalna rewitalizacja skóry poprzez nasycenie warstw skóry kwasem hialuronowym. Metodą iniekcji jest wprowadzenie kwasu hialuronowego, będącego silnym naturalnym środkiem nawilżającym, który może zatrzymać wilgoć w przestrzeni międzykomórkowej. Mezoterapia igłowa jest wskazana przy skórze suchej, odwodnionej, której brak elastyczności i sprężystości. Ten zabieg kosmetologiczny może być zastosowany na różnych partiach ciała na: twarzy, dekolcie, szyi, rękach a nawet powiekach.

Pozwoli on odzyskać nawilżenie, jędrność i elastyczność skóry. Poza kwasem hialuronowym, kosmetolog może wykorzystać witaminy, minerały, peptydy, aminokwasy, które wstrzykiwane są śródskórnie w postaci niewielkich mikronakłuć. Poszukując sposobów na regenerację i rewitalizację skóry można z kosmetologiem skonsultować poddanie się takim zabiegom jak: mikronakłuwanie skóry Dermapen czy mezoterapia mikroigłowa NanoFrax i osiągnąć między innymi: wzrost nawilżenia, ujednolicenie kolorytu skóry, zmniejszenie widoczności porów, napięcie i ujędrnienie skóry wokół oczu.

 

 

 

Soft Skin Dermaclinic

ul. Dąbrowskiego 32/1u

50-457 Wrocław

Tel. 48 512 822 207

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE