Reklama

Lalki także dla chłopców!

Opublikowano:
Autor:

Lalki także dla chłopców! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Czy podział na zabawki dla dziewczynek i dla chłopców jest aktualny? Z pewnością nie! Dziewczynki obecnie mogą bawić się samochodzikami i robotami, a także klockami LEGO. A co z chłopcami? Czy mogą oni bawić się "dziewczyńskimi" zabawkami? Czy są z tego jakieś korzyści? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania w niniejszym artykule.

Zabawa lalkami wzmacnia kompetencje opiekuńcze

Zabawa lalkami jest odpowiednia zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Rozwija ona kompetencje, które mogą przydać się dzieciom w dorosłym życiu. Przede wszystkim chodzi tu opiekę, troskliwość, sumienność. Opieka nad lalką może być dla chłopców bardzo ważną umiejętnością. Współcześnie odchodzi się od patriarchalnego modelu rodziny, gdzie to kobieta zajmowała się dziećmi i domem. Obecnie mężczyzna także odpowiedzialny jest za codzienne prace domowe i za wychowanie dzieci. Kupując swojemu chłopcu lalkę, oswajasz go z tym faktem.

Przełamywanie stereotypów

Dzięki temu, że chłopcy bawią się lalkami, przełamywany jest stereotyp, który mówi o tym, że zabawa lalkami to "dziewczyńskie" zajęcie. Brak podziału na świat zabawek chłopięcych i dziewczęcych to większa egalitarność wśród dzieci - maluchy często bawią się w grupach zdeterminowanych według płci, warto to przełamywać, promując zabawę innymi zabawkami niż te przypisane do danej płci. Pozwalając chłopcom bawić się lalkami, dajemy im większy wybór - pozwalamy na to, by lepiej wyrażali siebie.

Bawienie się lalkami przez chłopców to mała rzecz, ale właśnie takie małe rzeczy prowadzą do wytworzenia się równościowego społeczeństwa, w którym sztywny podział na to, co dziewczęce/kobiece i chłopięce/męskie będzie zakwestionowany. Dzięki zabawie lalkami chłopcy mogą się uczyć troskliwości, opiekuńczości. Chłopięca zabawa lalkami przełamuje stereotypy i jest małym kroczkiem na drodze do w pełni równościowego społeczeństwa.

Kupno lalki dla Twojego małego chłopca może dziwić rodzinę i przyjaciół, lecz jednocześnie może propagować modę na tego typu przełamywanie standardów, jeśli chodzi o zabawki dla dzieci.

Lalka na prezent

Lalki to wspaniały prezent dla dzieci na wszelkie okazje. Największy wybór lalek dla dzieci znajdziesz online. Nie czekaj i kup dla swojego dziecka prezent w postaci lalki już dziś! Nieważne czy Twoje dziecko jest dziewczynką, czy chłopcem - zabawa lalkami powinna być dla każdego!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE