Reklama

Kurier Polska-Anglia a wysyłka paczek w okresie przedświątecznym - co musisz wiedzieć?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kurier Polska-Anglia a wysyłka paczek w okresie przedświątecznym - co musisz wiedzieć? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Święta Bożego Narodzenia to okazja do wymiany prezentów także pomiędzy bliskimi mieszkającymi w innych krajach. Wielu Polaków ma krewnych w Anglii. Po Brexicie znacznie trudniej do nich wyjechać. Nie oznacza to jednak, że nie można im wysłać świątecznych podarunków, pod warunkiem, że przesyłki spełnią wymogi określone nowymi przepisami. To nie jedyne, na co warto zwrócić uwagę, zmiany. O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Przesyłki kurierskie Polska-Anglia – jak je przygotować?


Podstawową zmianą, jaką wprowadził Brexit, jest konieczność przejścia każdej paczki przez odprawę celną. Z tego obowiązku nie są one zwolnione również w okresie świątecznym. Wysyłając prezenty, chcesz, aby dotarły w terminie. Niezbędne jest więc odpowiednie przygotowanie przesyłki. Dotyczy to jej zawartości, zarówno w ujęciu rzeczowym, jak i materialnym.

Obecnie przepisy przewozowe dopuszczają jedynie przesyłanie paczek prywatnych z towarami, które nie są przeznaczone na handel. Jednocześnie wartość paczki nie może przekraczać 39 GBP (45 EUR), gdyż powyżej tej kwoty zostanie naliczony niemały podatek VAT. 

Warto o tym wiedzieć, ponieważ po złożeniu zlecenia na usługę wybrana firma kurierska działająca na trasie Anglia-Polska zleci Ci wypełnienie deklaracji celnej, w której musisz podać wartość każdej rzeczy umieszczonej w paczce. Wystarczy jedna nowa, droga zabawka, a Twoi bliscy pod choinkę otrzymają rachunek ze skarbówki.

Kurier z Polski do Anglii – jak go zamówić?


Jeśli tuż przed świętami chcesz wysłać przesyłki kurierskie Polska-Anglia, dobrym rozwiązaniem będzie serwis Euro-Paka.pl. Znajdziesz w nim w jednym miejscu wszystkie dostępne oferty z możliwością ich wzajemnego porównania. Sprawdzisz, który kurier z Anglii do Polski jest najtańszy i który najszybciej zrealizuje usługi. Dowiesz się też, która firma kurierska na trasie Anglia-Polska oferuje najkorzystniejsze ubezpieczenie.

Zlecenie na realizację usługi w całości możesz sfinalizować przez internet. Pomimo dodatkowych formalności wynikających z odprawy celnej, formularze są udostępniane na stronie serwisu. Wystarczy, że je odpowiednio wypełnisz, a przewoźnik sam przygotuje i uzupełni informacje w dokumentach. 

Przesyłki kurierskie Polska-Anglia – kiedy je wysyłać?


Planując wysłanie paczki z Polski do Anglii lub odwrotnie tuż przed świętami musisz pamiętać, że:

  • w związku z Brexitem i nowymi wymaganiami wiele firm kurierskich zawiesiło obsługę tras do UK,
  • z poprzedniego punktu wynika, że każda firma kurierska Polska-Anglia jest obciążona zleceniami, a w okresie przedświątecznym to obciążenie jest podwójne,
  • ze względu na duże zainteresowanie i konkurencyjność oferty kurier UK-Polska może być dostępny dopiero za 2-3 dni,
  • standardowy czas realizacji przesyłki to 4-6 dni,
  • odprawa celna w okresie przedświątecznym może się przedłużyć, co przesunie też w czasie doręczenie paczki.
Jeśli zależy Ci na tym, aby kurier z Anglii do Polski dostarczył przesyłkę na Gwiazdkę, pomyśl i jej przygotowaniu i wysłaniu nieco wcześniej. Nawet jeśli dotrze na tydzień przed świętami, zyskasz gwarancję, że prezent znajdzie się pod choinką.

Prezenty od serca a przedmioty zabronione


Istnieje przekonanie, że najprzyjemniejszym i najbardziej serdecznym prezentem pod choinkę jest ten wykonany własnoręcznie. Być może właśnie z tego powodu dawniej wysyłano bliskim domowe konfitury, wypieki czy samodzielnie uwędzoną szynkę. 

Obecnie umieszczenie takich wyrobów w przesyłce grozi Ci jej zatrzymaniem i konsekwencjami. Żywność bowiem należy do towarów zakazanych i nie może być wysyłana w paczce. Jeśli takie produkty zostaną odnalezione podczas kontroli celnej, to narażasz się na konfiskatę i zniszczenie zawartości.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE