Reklama

Jaki smartfon kupić? Smartfony czy smartwatche: Co lepsze?

Opublikowano:
Autor:

Jaki smartfon kupić? Smartfony czy smartwatche: Co lepsze? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Nowoczesny smartfon powinien posiadać wiele funkcji. Powinny one idealnie pasować do wymagań użytkownika. Muszą także spełniać wszystkie wymagania, abyśmy mogli korzystać z nich wiele lat. Coraz częściej także smartfony i smartwatch są porównywane. Sprawdźmy więc, co wziąć pod uwagę przy wybieraniu smartfona i czym różni się ten telefon od nowoczesnego mobilnego zegarka.

Smartfon: Czym kierować się przy zakupie tego urządzenia?

Telefon komórkowy w postaci smartfona to popularny zakup w dzisiejszych czasach, dlatego też warto wiedzieć, co sprawdzić przed kupieniem danego modelu komórki. Nawet tanie smartfony mogą mieć wysoką wydajność. Jednym z ważnym czynników jest pamięć wbudowana (mpix pamięć) i jej pojemność. Jest to bardzo ważny wyznacznik. Zwłaszcza jeżeli lubimy robić dużo zdjęć. Zatem pamięć musi być dostosowana do nas pod tymże kątem. Oprócz tego same opcje blokady ekranu są istotne. Niektóre modele mają wbudowany czytnik linii papilarnych. Dzięki temu tylko zarejestrowany użytkownik, właściciel aparatu będzie mógł go odblokować. Równie ważna jest cena danego modelu. Musi być bowiem adekwatna do dodatkowych funkcji. Zazwyczaj smartfon z większymi parametrami wyświetlacza, czyli ilością pikseli są droższe. Jednak nawet te tańsze mają na ogół wystarczającą wysokość parametru wyświetlacza.

Jak działa smartwatch? Co lepsze: smartfon czy nowoczesny zegarek?

Smartwatch to zegarek, który zyskuje coraz większe uznanie. Wszystko za sprawą funkcji, które są bardzo podobne do tych smartfona. Dlatego też oba urządzenia są ze sobą porównywane. Jednak, oczywiście mają wiele różnic. Najbardziej zauważalna z nich to wielkość i budowa. Wszak smartwatche wyglądają jak zegarki i w istocie nimi są. Jednakże wbudowany system czyni z nich mini telefon z możliwością połączenia z siecią. W zależności od poziomu zaawansowania zegara, niektóre smartwatche umożliwiają rozmowę głosową czy odpisywanie na wiadomości. Wszystkie natomiast mierzą aktywność użytkownika. Np. ilość przebytych w ciągu dnia kilometrów, https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/smartfony. Jednak mają wiele czynników wyróżniających je od smartfonów. Nie jest to tylko cena. Przede wszystkim chodzi o to, że smartwatch ma tylko kilka dodatkowych funkcji, takich jak wyżej wymienione. Inteligentny zegarek składa się z koperty (korpusu) oraz paska. Wygląda prawie tak samo jak zwykły zegarek. Jednak ich jeszcze jedną funkcją jest możliwość łączenia się z Bluetooth. Co bardzo ważne, na ogół smartfon i smartwatch są ze sobą połączone i działają wspólnie. Choć nie wszystkie modele. Tak więc smartwatch bez telefonu będzie pozbawiony większości opcji, zatem nie ma odpowiedzi na to, które urządzenie jest lepsze. Tak naprawdę warto mieć oba.

Poznaliśmy główne czynniki, które powinniśmy wziąć pod uwagę wybierając smartfon w serwisie lub kupując online albo w sklepie. Oprócz nich, musimy sprawdzić także kartę dual sim, pojemność akumulatora, aparat przedni, i przekonać się ile wynosi przekątna ekranu (2 mpix), dzięki której rozdzielczość ekranu będzie nam pasować, zapytać o pojemność baterii oraz sprawdzić jaki system operacyjny mają oglądane przez nas telefony dotykowe, np system operacyjny android. Jeżeli zaś chodzi o inteligentny zegarek, pamiętajmy iż telefony komórkowe powinny być z nim polączone, aby posiadał wszystkie opcje. Najlepsze smartfony są zdecydowanie bardziej funkcjonalne aniżeli smartwatche, jednak te drugie są bardzo wygodne. Zdobią nasz nadgarstek i przy okazji pozwalają np. porozmawiać z bliskim. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE