Reklama

Jak zgłosić szkodę OC do Ubezpieczyciela?

Opublikowano:
Autor:

Jak zgłosić szkodę OC do Ubezpieczyciela? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Choć z reguły staramy się jeździć uważnie, to czasami jednak możemy zostać uczestnikami kolizji lub wypadku drogowego. Trzeba wtedy zadbać o kilka ważnych formalności. Jak zgłosić szkodę z OC sprawcy? Jak zgłosić szkodę bez wzywania policji na miejsce zdarzenia?

Na te pytania odpowiedzą nam specjaliści multiagencji Rydzowski Ubezpieczenia. Zapytaliśmy ich jak krok po kroku zgłosić szkodę samochodową i czy są sposoby na przyśpieszenie tego procesu. 

Na początek wyjaśnijmy kwestię: czy zawsze jest konieczne wzywanie Policji na miejsce zdarzenia? 

Kiedy warto wezwać Policję do stłuczki?

Przede wszystkim z pomocy odpowiednich służb korzystamy, gdy rozmiar szkód jest znaczący. W takich zdarzeniach niestety często dochodzi również do urazów i obrażeń poniesionych przez uczestników wypadku. Jeśli któryś z uczestników zdarzenia skarży się na dolegliwości- nie warto podejmować ryzyka. Należy wówczas zadzwonić na numer alarmowy. 

Może również dojść do sytuacji, gdy uczestnicy kolizji mają odmienne zdanie co do jej przyczyny. Żaden z nich nie poczuwa się do winy. Specjaliści podkreślają, że wtedy wzywamy Policję. Mundurowi ustalą przebieg zdarzenia i wyznaczą osobę, która zawiniła. Dzięki ich obecności unikniemy ewentualnych problemów z wypłatą należnego odszkodowania.

Wizyta funkcjonariuszy Policji będzie również potrzebna w kilku innych wypadkach. Chociażby jeżeli podejrzewamy, że jeden z kierowców może być pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Z pewnością wezwać patrol trzeba też przy ucieczce z miejsca zdarzenia. Trzeba będzie wówczas przekazać jak najwięcej danych na temat samochodu, którym poruszał się sprawca. Najcenniejszą informacją jest numer rejestracyjny, ale warto podać markę, model czy kolor pojazdu.

Kiedy nie musimy wzywać Policji na miejsce kolizji?

Specjaliści podkreślają, że nie ma konieczności wzywać służb na miejsce zdarzenia drogowego. Policja w tym czasie może zająć się o wiele poważniejszymi wykroczeniami niż zarysowanie zderzaka na parkingu.

Jeśli zdarzenie nie jest groźne, samochody nie zostały poważnie uszkodzone i uczestnicy nie odnieśli żadnych obrażeń- możemy zrezygnować z pomocy Policji. Wtedy warto poprzestać na spisaniu oświadczenia sprawcy. 


Co powinno zawierać oświadczenie sprawcy zdarzenia drogowego? 

Oświadczenie podpisane przez sprawcę kolizji powinno zawierać poniższe dane:

- datę, miejsce i czas zdarzenia.

- dane osobowe uczestników kolizji. Ważne są tutaj adresy, numery telefonów i inne dane kontaktowe.

- informacje o samochodach uczestników: marka i model oraz numery rejestracyjne 

- dane polisy OC sprawcy: nazwa Towarzystwa i aktualny numer polisy na dzień szkody.

Specjaliści podkreślają też by szczegółowo, ale zwięźle opisać okoliczności i skutki kolizji. Należy opisać również uszkodzenia zarówno na pojeździe poszkodowanego jak i sprawcy

Rób zdjęcia na miejscu kolizji.

Specjaliści ds. likwidacji szkód Rydzowski Ubezpieczenia zwracają również uwagę, by na miejscu zdarzenia wykonać zdjęcia uszkodzeń - zarówno na samochodzie sprawcy jak i poszkodowanego. Fotografie powinno się wykonać pod paroma różnymi kątami. Dobrze jest, by choć na jednym zdjęciu były widoczne tablice rejestracyjne każdego auta. 

Skąd wziąć wzór oświadczenia sprawcy?

Dzięki ekspertom ubezpieczenia z #RydzowskiTeam wiemy już, jakie informacje i dane powinny znaleźć się na oświadczeniu sprawcy. Każdy, kto skorzysta z najlepszych ofert ubezpieczenia samochodu otrzyma w biurze Rydzowski Ubezpieczenia gotowy wzór oświadczenia sprawcy.

Co jeśli jednak nie mamy go przy sobie lub nasz dotychczasowy agent nie dostarczył nam takiego oświadczenia? Wystarczy skorzystać z pomocnej strony bezpłatnego zgłoszenia szkody na nowym portalu rydzowski.pl

 

Znajdziemy tam wszystkie wskazówki i dane, jakie trzeba spisać na oświadczeniu sprawcy. Dzięki temu zaoszczędzimy czas i w jednym miejscu znajdziemy wszystkie informacje: jak zgłosić szkodę OC do Ubezpieczyciela. 

Jak szybko zgłosić samochodową szkodę OC do Ubezpieczyciela? 

Dzięki specjalistom z #RydzowskiTeam wiemy już, kiedy wzywać Policję i jak w prawidłowy sposób przygotować oświadczenie sprawcy kolizji. 

A czy możemy pominąć kolejki na infoliniach Towarzystw Ubezpieczeniowych, żeby zaoszczędzić swoje nerwy i mnóstwo cennego czasu? 

#RydzowskiTeam bezpłatnie zgłosi szkodę za Ciebie!

W tym miejscu powinniśmy szczegółowo wytłumaczyć sposób zgłaszania szkód w każdym z kilkudziesięciu Towarzystw Ubezpieczeniowych. Pojawiłyby się instrukcje na temat zgłoszenia szkody ERGO Hestia czy też PZU zgłoszenie szkody. Nie są one jednak niezbędne. Jak się okazuje, można bezpłatnie zgłaszać i likwidować szkody bez straty czasu, pieniędzy i nerwów.

Specjaliści z biura Rydzowski Ubezpieczenia podkreślają, że jako nieliczni pomagają kierowcom zgłaszać szkody. Dbają również o zapewnienie samochodów zastępczych i prowadzenie korespondencji z Ubezpieczycielami. Jak sami mówią: „załatwiamy wszystko od A do Z”. 

Czy każdy może skorzystać z bezpłatnego zgłoszenia szkody?

Zapytaliśmy specjalistów z biura Rydzowski Ubezpieczenia o szczegóły. Jak się okazało każdy kierowca może liczyć na bezpłatną obsługę

„Zapraszamy każdego, kto jest poszkodowany w kolizjach czy wypadkach drogowych #RydzowskiTeam wspiera każdego. Nie trzeba być dotychczasowym Klientem Rydzowski Ubezpieczenia.” 

W wyniku zdarzenia drogowego, uszkodzeniu mogły ulec Twoje tablice rejestracyjne. Wiąże się to z obowiązkiem wyrobienia wtórnika tablic rejestracyjnych. W tym celu należy udać się do najbliższego Wydziału Komunikacji w Dębicy i złożyć wniosek o wytworzenie nowych tablic. Wymiana jednej tablicy rejestracyjnej kosztować będzie 53 zł.

 

Jak bezpłatnie zgłosić szkodę w Rydzowski Ubezpieczenia? 

Mamy kilka możliwości:

- możemy osobiście zgłosić się do biura Rydzowski Ubezpieczenia

- skontaktować się z działem likwidacji szkód. Pod numerem: 17 770 72 64 lub emailem: szkody@rydzowski.pl 

- zgłoszenie szkody online na stronie rydzowski.pl/zgloszenie-szkody

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE