Reklama

Jak wybrać odpowiednią baterię kuchenną i jaki zlewozmywak kupić?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak wybrać odpowiednią baterię kuchenną i jaki zlewozmywak kupić? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Wiele osób urządzających lub remontujących kuchnie zadaje sobie pytanie, jaki zlewozmywak kupić. W tej kwestii należy wziąć pod uwagę zarówno kształt, wielkość, ilość komór jak i materiał, z którego zlew został wykonany. Dopiero wtedy można w pełni dopasować go do indywidualnych potrzeb.


Jaki zlewozmywak wybrać dla rodziny, dla singla, a jaki dla kogoś, kto ma zmywarkę? Zlew jednokomorowy z powodzeniem wystarczy, jeśli potrzebujesz go jedynie okazjonalnie. Jeśli jednak zlew kuchenny ma stanowić centrum kuchni, warto wybrać zlew dwukomorowy lub półtora komorowy. Rodzaj zlewozmywaka należy wybrać, biorąc pod uwagę ilość czasu, którą można poświęcić na sprzątanie. 

Czym charakteryzują się zlewozmywaki granitowe?

Zarówno zlewozmywaki nakładane, jak i zlewozmywaki podwieszane mogą być wykonane z granitu. To wygodne miejsca do mycia naczyń. Zlewy granitowe są dość ciężkie, lecz ich kluczową zaletą jest duża odporność na uszkodzenia i szeroki wybór kolorów. Ciekawym wyborem jest zlew granitowy - SinkQuality

Jak dbać zlewozmywak granitowy?

Zlewozmywak granitowy wymaga dość regularnej pielęgnacji. Na ściankach zlewozmywaka może osadzać kamień, zanieczyszczenia lub wiele innych osadów. Zlew granitowy, zwłaszcza w jasnych kolorach wymaga olejowania. W tym celu można wykorzystać zwyczajny olej spożywczy, ale warto skorzystać także z profesjonalnych środków. 

Zlew do kuchni wykonany z granitu jest bardzo efektowny, a przy regularnym czyszczeniu i olejowaniu długo zachowuje blask. 

Zlewozmywaki stalowe — zalety 

Odpowiedni rozmiar zlewu stalowego i pamiętanie o tym, aby po każdej czynności wytrzeć zlew, pozwala na wieloletnie korzystanie ze zlewozmywaka. To bardzo praktyczny zlew. Ekonomiczna cena, niska waga i elegancki wygląd powodują, że zlew stalowy jest chętnie wybierany do wielu kuchni. 

Jak czyścić zlewozmywaki wykonane ze stali nierdzewnej?

Na stopień zanieczyszczenia wpływa twardość wody i regularność pielęgnacji. Dbając o zlew, można na wiele lat zachować gładką powierzchnię i ładny połysk. 

Zasady dobierania baterii kuchennych do zlewozmywaków

Bateria kuchenna z elastyczną wylewką czy sztywną? W zależności od potrzeb i stylu kuchni można obecnie wybierać z bardzo dużej ilości modeli dostępnych na rynku. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE