Reklama

Internet mobilny - czym jest i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Internet mobilny - czym jest i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Internet mobilny jest znakomitym rozwiązaniem dla wielu osób, które z uwagi na swoją zdalną pracę czy naukę, muszą być stały dostęp do sieci. Wybór odpowiedniego pakietu jest niezwykle istotny, aby móc korzystać z niego płynnie i bez żadnych problemów.

Czym jest Internet mobilny?

Internet mobilny to łącze internetowe, z którego korzystać możemy na każdym urządzeniu: tablecie, laptopie, czy telefonie komórkowym. Co ważne, jest ono wygodniejsze w użytkowaniu, gdyż nie wymaga okablowania. Operatorzy oferują łącza w technologii LTE, które pozwala na osiągnięcie prędkości aż do 300 Mbit/s. Ponadto, sieć 5G zagwarantuje jeszcze szybszy przesył danych, jednakże aktualnie nie jest ona dostępna jeszcze we wszystkich lokalizacjach.

Na co zwrócić uwagę, wybierając Internet mobilny?

Decydując się na dany Internet Kraków, nie bierzmy pod uwagi jedynie jego ceny czy wielkość transferu GB, ale także:

Zasięg sieci LTE

Pakiety Internetu mobilnego udostępniane są przede wszystkim przez największe sieci komórkowe w naszym kraju, czyli Orange, Plus, Play czy T-Mobile. Zasięg poszczególnych sieci różni się w danych obszarach kraju. Sieć Play korzysta z wewnętrznego roamingu, więc używa zasięgu konkurencyjnych sieci, aczkolwiek celem sieci jest zbudowanie własnej infrastruktury. Przy wyborze pakietu warto więc zdecydować się na operatora o silnym i mocnym zasięgu w lokalizacji, jaka nas interesuje.

Pakiet z urządzeniem albo sam SIM

W przypadku zakupu bezprzewodowego pakietu internetowego mamy możliwość również dokupienia urządzenia. A więc do wyboru mamy routery LTE czy modemy, w jakim instaluje się kartę SIM. Dzięki wybraniu pakietu nie będziemy musieli później kupować urządzenia z wolnego rynku. W niektórych ofertach znajdują się również laptopy czy tablety. Wybór jest dosyć duży. Zastanówmy się więc, czy potrzebujemy faktycznie nowego urządzenia na abonament, czy już dysponujemy niezbędnym sprzętem. Pamiętajmy, że za urządzenie będziemy musieli płacić comiesięczną ratę, a więc rachunki za Internet wzrosną. Dobrze, jeśli przeliczymy całkowitą cenę sprzętu u operatora oraz w sklepach. Jeśli zależy nam na ofercie ze sprzętem, musimy liczyć się z tym, że będziemy musieli podpisać umowę długoterminową.

Zakres Internetu mobilnego

Istotnym parametrem jest wysokość transferu oraz prędkość przesyłania danych. To bardzo ważne kwestie, zwłaszcza przy pracy zdalnej, kiedy będziemy potrzebowali wysyłać pewne dane w miarę sprawny sposób. Możemy kierować się tutaj zasadą: im więcej, tym lepiej. U niektórych operatorów transfer i prędkość przesyłania danych wzrasta wraz ze stażem.

Rodzaj umowy Internetu bezprzewodowego

Możemy zdecydować się na pakiet roczny, dwuletni czy też podpisać komfortową ofertę bezterminową. W ten sposób w dowolnym momencie będziemy mogli zrezygnować z Internetu, pamiętając jedynie o miesięcznym okresie wypowiedzenia. Zazwyczaj są to oferty z kartą SIM. Umowy bezterminowe są dobrą propozycją dla osób, które nie chcą brać zestawu wraz z urządzeniem.

Cena Internetu mobilnego

Ostatni czynnik, którego należy wziąć pod uwagę. Sam koszt pakietu nie powinien być jedyną kwestią, na jaką zwracamy uwagę. Internet powinien przede wszystkim sprostać naszym wymaganiom. Musi być na tyle szybki, aby bez problemu móc korzystać z niego do pracy, czy łączyć się z platformami, które pozwalają na naukę zdalną. Cenę poszczególnych ofert w różnych sieciach warto ze sobą porównać, wykorzystując do tego https://teleguru.pl/porownywarka-ofert/internet. Niekiedy opłaca się dopłacić niewielką kwotę, aby zapewnić sobie dobry zasięg, większy transfer czy prędkość łącza.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE