Reklama

Czy warto zainwestować w fotowoltaikę? Jaką firmę wybrać do fotowoltaiki w Rzeszowie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Czy warto zainwestować w fotowoltaikę? Jaką firmę wybrać do fotowoltaiki w Rzeszowie? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Panele fotowoltaiczne to coraz popularniejszy sposób pozyskiwania energii. Nie ma przesady w stwierdzeniu, że jest to przyszłość energooszczędnych domów. Chcesz wiedzieć dlaczego? Przeczytaj poniższy artykuł.

Rosnące ceny prądu

Ciągłe podwyżki opłat za energię elektryczną widoczne w comiesięcznych rachunkach to jeden z podstawowych powodów, dla których wiele osób decyduje się na założenie instalacji fotowoltaicznej. Pozyskiwanie energii z promieni słonecznych i późniejsze wykorzystywanie jej na własny użytek pozwala na poczynienie znacznych oszczędności, szczególnie w wiosennych i letnich miesiącach. Na dodatek nadwyżki wytworzonej energię można magazynować lub przekazywać do elektrowni i w razie potrzeby odbierać. Szacuje się, że przeciętne gospodarstwo domowe przeznacza na rachunki za energię elektryczną ok. 150 – 200 zł miesięcznie, jest to więc spora kwota, którą można zaoszczędzić, tym bardziej że w niedługim czasie szykują się kolejne podwyżki.

Dotacje na założenie instalacji

Oczywiście trzeba brać pod uwagę fakt, że zakup i montaż paneli fotowoltaicznych też kosztuje. Ostateczna cena uzależniona jest przede wszystkim od ich ilości, zazwyczaj jest to jednak kilka – kilkanaście tysięcy złotych. Warto jednak pamiętać, że obecnie dostępnych jest wiele programów dotacyjnych, które znacząco obniżają te koszty. Są one przeznaczone głównie dla osób prywatnych, wykorzystujących wyprodukowany prąd na potrzeby własnego gospodarstwa domowego. Wysokość dopłat najczęściej ustalana jest przez gminę i to tam należy szukać szczegółowych informacji na ten temat.

Ekologiczne rozwiązanie

Im mniej energii pochodzącej z paliw kopalnianych zużywamy, tym mniejszy jest nasz ślad węglowy. Panele fotowoltaiczne, jak wszystkie odnawialne źródła energii są ekologiczne. Bazują na naturalnych zasobach, których wykorzystywanie nie wpływa negatywnie na nasze środowisko, są także bezpieczne dla zdrowia ludzi. Są również rekomendowane przez Unię Europejską, która z Polską powiązana jest dyrektywą dążącą do uzyskania zeroemisyjności. Fotowoltaika to obecnie najczęściej wybierany rodzaj OZE, stanowiący przyszłość energetyki. 

Jak znaleźć godną zaufania firmę w Rzeszowie?

Wybór właściwej firmy zajmującej się sprzedażą oraz montażem paneli fotowoltaicznych nie należy do łatwych zadań. Na co należy zwrócić uwagę? Do najważniejszych kwestii z pewnością należy:

  • Rodzaj oferowanych produktów;
  • Sposób magazynowania nadwyżek energii;
  • Cena;
  • Dostępność serwis oraz ewentualnej naprawy usterek;
  • Renoma firmy;
Osoby mieszkające w Rzeszowie lub okolicach mogą skorzystać z usług Eco Energy Rzeszów: https://ecoenergyrzeszow.pl. To solidna i ciesząca się zaufaniem klientów firma specjalizująca się w OZE. Oferuje ona najlepsze rozwiązania dla domu oraz firmy. Proponuje również agrofotowoltaikę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE