Reklama

Czy warto wymontować akumulator przed złomowaniem auta?

Opublikowano:
Autor:

Czy warto wymontować akumulator przed złomowaniem auta? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Złomowanie oznacza, że pojazd nie nadaje się do dalszej eksploatacji. Auto, które nie jeździ, wciąż jednak może mieć sprawne części wymienne, jak chociażby akumulator, odpowiedni do wykorzystania w innym samochodzie. Czy warto takie części sprzedawać oddzielnie?

Opłacalna sprzedaż części zamiennych


Auto musi być naprawdę bardzo mocno zniszczone i wyeksploatowane, by nie dało się z niego już niczego odzyskać. Najczęściej jest tak, że przejmowane przez skup aut Opole pojazdy mają określoną wartość i kwalifikują się do demontażu – dzięki sprzedaży poszukiwanych podzespołów i elementów wyposażenia zwraca się koszt zakupu wraku oraz regeneracji części.

Nic też nie stoi na przeszkodzie, by samemu wymontować takie części, pamiętając przy tym, że to obniża wartość wraku i stacja demontażu policzy sobie za brakujące kilogramy – trzeba więc wcześniej obliczyć, czy cała operacja w ogóle się kalkuluje. W przypadku akumulatora dochodzi jeszcze kwestia ochrony środowiska. Akumulator zawiera w środku bardzo niebezpieczne substancje, które mogą zatruć glebę albo wodę, dlatego należy go odpowiednio wymontować i przechowywać w taki sposób, by nie doszło do żadnego wycieku.

Wyjęcie akumulatora ze starego auta ma sens wtedy, gdy bateria była niedawno wymieniana, jeśli jednak liczy sobie więcej niż cztery lata, to jej stan jest już daleki od idealnego i przed odsprzedażą konieczna będzie fachowa regeneracja. Można też zużyty akumulator oddać na złom (z baterii pozyskiwane są cenne pierwiastki), jeśli jednak całe auto i tak idzie do kasacji, pod względem finansowym raczej się to nie opłaca.

Czy sprzedaż kompletnego auta jest korzystniejsza dla kierowcy?


Skoro skupy przejmują używane samochody celem pozyskania z nich wartościowych części, to oczywiste jest, że niekompletne auto niespecjalnie będzie taką placówkę interesowało. Dla kierowcy bardziej opłacalne jest zatem sprzedanie kompletnego samochodu, zwłaszcza że skup aut Proszowice wypłaci pieniądze od razu i nie trzeba dodatkowo tracić czasu na szukanie klientów zainteresowanych częściami.

Natomiast gdy kierowca decyduje się na wyjęcie akumulatora oraz innych części, niekompletny wrak musi trafić na legalne złomowisko, tak by dało się bez kłopotu wyrejestrować wycofane z użytku auto.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE