Reklama

5 najlepszych sposobów na podziękowania ślubne dla rodziców

Opublikowano:
Autor:

5 najlepszych sposobów na podziękowania ślubne dla rodziców - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Podziękowania dla rodziców na weselu to coraz powszechniejszy element ceremonii. Można zorganizować je na wiele różnych sposobów. Szukasz pomysłów, aby uczynić tę chwilę wyjątkową? Oto kilka pomysłów, które warto wziąć pod rozwagę.

Rodzice często uczestniczą w organizacji ślubnej ceremonii, wspierając młodych logistycznie, a czasem również finansowo. Nawet jeśli nie biorą udziału w przygotowaniach bezpośrednio, bywają ogromnym wsparciem dla przyszłych nowożeńców, doradzając im i dodając sił w trudniejszych momentach. Nic dziwnego, że parom często zależy na symbolicznym wyrażeniu wdzięczności wobec rodziców.

Co w podziękowaniu dla rodziców wybrać?

Ślubne podziękowania dla rodziców nie są oczywiście obowiązkowym elementem uroczystości weselnych, jednak coraz częściej pojawiają się w scenariuszu imprezy. Zanim para zdecyduje się na taki krok, dobrze jest jednak zastanowić się, czy pomysł na pewno spodoba się rodzicom. Być może poczują się zakłopotani publicznym wystąpieniem. Jeśli zaistnieje podejrzenie, że publiczna forma podziękowań nie przypadnie im do gustu, najlepiej wyrazić wdzięczność „za kulisami”. Najlepiej przypieczętować to symbolicznym prezentem, który upamiętni tę ważną chwilę. Szeroki przekrój różnego rodzaju upominków na podziękowania dla rodziców oferuje artMA.


Skrzynka drewniana na prezenty z dedykacjąMożesz zdecydować się na dyplom, statuetkę, czy drewniane podziękowania dla rodziców ze zdjęciem i ze spersonalizowanym listem. Na swoim blogu marka podsuwa również pomysł stworzenia albumu:

- album można przygotować własnoręcznie lub zlecić jego wydrukowanie w profesjonalnym punkcie. Doskonałą opcją jest poszerzenie albumu o zdjęcia przedstawiające początki wspólnej drogi rodziców oraz dodanie do fotografii tytułów, krótkich opisów czy dat: dzięki nim całość nabierze szczególnego wymiaru!

Pomysły na ślubne podziękowania dla rodziców – na co się zdecydować?

Chcesz zorganizować wyjątkowe podziękowanie dla rodziców i szukasz inspiracji? Oto kilka ciekawych pomysłów.

#1 Pierwszy taniec rodziców

Jeśli parze młodej zależy na płynnym przejściu od zabawy do podziękowań, świetnym pomysłem może okazać się odtworzenie utworu, który akompaniował rodzicom przy pierwszym tańcu na swoim ślubie. Z pewnością go rozpoznają! To wspaniałe preludium do późniejszej przemowy czy wręczenia prezentów.

#2 Wzruszający film

Przygaście światła, wyciszcie muzykę i odtwórzcie film dokumentujący wspólne chwile, w których towarzyszyli wam rodzice – nie tylko podczas ślubnych przygotowań. Wykonanie takiego filmu można zlecić firmie zajmującej się dokumentowaniem wesela. Ale przecież wcale nie musi być profesjonalny! Ważne, aby był wykonany od serca. Jeśli dotrzecie do nagrań archiwalnych z dzieciństwa lub z młodości rodziców – świetnie! Film warto później wręczyć rodzicom na wybranym nośniku, chowając go w eleganckiej skrzynce czy pudełku.

Pudełko na płytę CD z podziękowaniami dla rodziców#3 Przemowa

Klasyczne podziękowania dla rodziców na weselu nie mogą obejść się bez przemowy. Nie każda para młoda się na nią decyduje, jednak niewątpliwie jest to efektowny sposób na publiczne wyrażenie wdzięczności. Przemowę warto przygotować wcześniej. Można również głośno przeczytać życzenia spisane na kartce z podziękowaniami, jeśli nie lubicie iść na żywioł.

#4 Utwór dla rodziców

Murowany przepis na wzruszające chwile! Wystarczy poprosić DJ-a czy zespół o zagranie lub odtworzenie w ustalonym momencie utworu, który w jakiś sposób nawiązuje do rodziców. Może być to słynne „Cudownych rodziców mam”, czy też „Niebo z moich stron” Czerwonych Gitar.

#5 Wspólny wyjazd

Najlepszy sposób na podziękowanie rodzicom „w kuluarach”? Wręczcie im voucher na wspólną wycieczkę czy weekend SPA. Po tak intensywnym okresie, wszyscy potrzebujecie odpoczynku! To oczywiście nie jest rozwiązanie dla każdego, jednak w wielu przypadkach sprawdzi się idealnie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE