Reklama

4 sposoby na dodanie sobie pewności siebie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

4 sposoby na dodanie sobie pewności siebie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Nie od dziś wiadomo, że przebojowym osobom żyje się znacznie łatwiej. Częściej wykorzystują okazje, jakie stwarza im los, mają więcej odwagi podczas poznawania nowych ludzi i promienieją specyficzną aurą szczęścia, która przyciąga innych jak magnes. Ciekawi cię jak w kilku prostych krokach mógłbyś przybliżyć się do celu, którym jest zdobycie większej pewności siebie? Jeśli tak, to poniższy artykuł to coś dla ciebie.

Pewni siebie żyją efektywniej

Pewnie nieraz zdarzyło Ci się spojrzeć na kogoś charyzmatycznego tęsknym wzrokiem i pomyśleć: „Też chciałbym taki być!”. Możliwe, że podejmowałeś nawet jakieś działania, by to osiągnąć, ale z różnych powodów ponosiłeś mniej lub bardziej spektakularną klęskę. Spokojnie, pewność siebie jest czymś, co da się wyćwiczyć! Co prawda wymagać to będzie od ciebie nieco czasu, wysiłku i zaangażowania, ale efekty z pewnością się pojawią. Może zabrzmi to dla ciebie śmiesznie, ale jednym z sekretów osób przebojowych są... zmysłowe zapachy! Chyba sam przyznasz, że trudno o łatwiejszy sposób, by w niemal ekspresowym tempie dodać sobie atrakcyjności, uroku i animuszu! Zatem możesz ruszyć biegiem do galerii.

Zdefiniujmy pewność siebie – czym ona właściwie jest?

To pewne, że każdy z nas nieco inaczej rozumie nawet najprostsze pojęcia. Wpływ na to mają wychowanie, różnego rodzaju doświadczenia z przeszłości, poziom wykształcenia i wiele innych czynników. Jak to jest z tą pewnością siebie? W głównej mierze polega ona na pozytywnym stosunku do własnej osoby, akceptowaniu i lubieniu siebie. Absolutnie nie chodzi tu o toksyczne zachowania, takie jak na przykład narcyzm lub megalomania. Zdrowa pewność siebie objawia się stabilnym poczuciem wartości, wiarą we własne siły i kompetencje oraz docenianiem swoich osiągnięć. Osoba pewna siebie nie wywyższa się, ani nie poniża innych. Takie zachowania są charakterystyczne dla ludzi o bardzo złej samoocenie. Starają się niszczyć innych, by choć przez chwilę poczuć się kimś silnym i ważnym. Nie idź tą drogą!

1. Znajdź sobie rozwijające hobby

Tak, to naprawdę pomaga! Gdy poczujesz, że jesteś w czymś dobry, twoja samoocena poszybuje w górę. Istnieje całe mnóstwo ciekawych zajęć, którymi mógłbyś się zainteresować. Dla osób chcących popracować nad swoją pewnością siebie najbardziej polecane jest hobby, które wymaga stałego kontaktu z innymi ludźmi. W ten sposób nie tylko nabędziesz nową umiejętność, którą będziesz mógł pochwalić się w towarzystwie, ale i dasz sobie szansę na poznanie przyjaznych ci ludzi. Lekcje tańca, nauka języka obcego, kółko teatralne, zajęcia sportowe, klub dyskusyjny… Możliwości jest mnóstwo – po prostu zechciej je dostrzec.

2. Zadbaj o swój wygląd

Nie chodzi o to, byś przesadnie pielęgnował w sobie próżność, ale modne ubrania, twarzowa fryzura lub zrzucenie kilku nadmiarowych kilogramów może sprawić, że spojrzysz na siebie przychylniejszym okiem. Oczywiście nie jest to punkt obowiązkowy. Warto kochać siebie bez względu na wygląd zewnętrzny, jednak jeśli czujesz, że nadszedł moment, by coś zmienić i jesteś na to gotowy... Nie zwlekaj!

3. Twój zapach ma znaczenie!

Oczywiście nikomu nie trzeba tłumaczyć, że codzienna higiena osobista jest rzeczą niezbędną. O ile niemal wszyscy pamiętają o użyciu mydła, żelu pod prysznic czy dezodorantu, tak o perfumach już zdarza się zapominać. Ładny i dobrze dobrany zapach to coś, co powinno ci towarzyszyć każdego dnia. Nie powinieneś ograniczać się tylko do specjalnych okazji i randek. Spróbuj zacząć stosować perfumy regularnie. Kilka sekund wystarczy by wprowadzić cię w lepszy nastrój i poczuć się atrakcyjniej we własnych ciele.

4. Doceń moc afirmacji

Wielu psychologów poleca spędzenie kilku minut dziennie przed lustrem, podczas których należy wypowiadać się o sobie w samych superlatywach. Brzmi głupio? Być może, ale istnieje naprawdę spora grupa ludzi, którym to pomaga. Co ci szkodzi spróbować? Najwyżej zmarnujesz odrobinę czasu, wygłupiając się w łazience. Już samo to powinno poprawić ci humor!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy