Reklama

Żołnierze zapraszają wszystkich chętnych na Wojskowe Gry Terenowe. Sprawdź swoje możliwości!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Żołnierze zapraszają wszystkich chętnych na Wojskowe Gry Terenowe. Sprawdź swoje możliwości! - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie 11 listopada br. Ministerstwo Obrony Narodowej zaprasza na Wojskowe Gry Terenowe. Terytorialsi z Podkarpacia również zapraszają do aktywnego spędzenia Narodowego Święta Niepodległości. Wydarzenie wystartuje w piątek o godz. 10, na Błoniach Nadsańskich w Stalowej Woli.

11 listopada br. Ministerstwo Obrony Narodowej zaprasza na Wojskowe Gry Terenowe. Terytorialsi z Podkarpacia również zapraszają do aktywnego spędzenia Narodowego Święta Niepodległości. Wydarzenie wystartuje w piątek o godz. 10, na Błoniach Nadsańskich w Stalowej Woli.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej i wojsk operacyjnych w 16 miejscowościach w całej Polsce zorganizują Wojskowe Gry Terenowe. To zawody sportowo-obronne, które będą zlokalizowane w pobliżu jednostek wojskowych, miejsc pamięci oraz skwerów i placów miast. Każdy będzie mógł się sprawdzić na terenie swojego województwa.

 

Na Podkarpaciu wydarzenie odbędzie się w Stalowej Woli, gdzie żołnierze 32. batalionu lekkiej piechoty z Niska przeprowadzą wyzwanie przetrwania w trudnych warunkach, uczestnicy będą budować namiot z pałatek, a także rozpalać ognisko. Zawodnicy wezmą udział także w szkoleniu udzielania pierwszej pomocy.

Wśród pozostałych konkurencji zaplanowano m.in. elementy orientacji topograficznej, wyznaczanie azymutu, znajomość znaków topograficznych, określanie odległości do wskazanych punktów w terenie, zabawę w zgadywanie – co żołnierz ma w plecaku, naukę maskowania, składanie i rozkładanie broni, rzut granatem czy udzielanie pierwszej pomocy na polu walki. Będzie można też wziąć udział w QUIZIE historycznym.  Tego dnia na trasie gry spotkacie m.in. mistrzów olimpijskich w sztafecie 4x400, szer. Igę Baumgart – Witan, szer. Kajetana Duszyńskiego czy mistrza Europy w boksie szer. Mateusza Masternaka, z którymi będziecie mogli odbyć trening.

Celem wspólnej zabawy jest promowanie postaw patriotycznych i obronnych, wspólne przeżywanie obchodów Narodowego Święta Niepodległości, które tym razem zostało połączone z aktywnością fizyczną oraz promocją służby wojskowej. Będzie to czas spędzony na wojskowej rywalizacji, jak również na uczczeniu Biało-Czerwonej. Terytorialsi gwarantują dobrą zabawę a na zakończenie będzie niespodzianka kulinarna w postaci wojskowej grochówki.

Konkurencje w ramach wojskowych gier terenowych będą miały charakter zespołowy. Zgłoszone drużyny to maksymalnie 5-osobowe grupy.  Mogą to być grupy przyjaciół, reprezentacje klas mundurowych, organizacji proobronnych i rodziny. Udział drużyn jest całkowicie bezpłatny. Jedyne co trzeba zrobić przed startem, to zarejestrować się. 

Rejestracja zespołów już trwa i kończy się 11 listopada. Lista osób prowadzących rejestrację znajduje się w załączniku do komunikatu. Zachęcamy do rejestracji! Startujemy o godzinie 10, bez względu na warunki atmosferyczne. Z uwagi na temperaturę, ale i uwzględniając charakter zawodów, warto zadbać o odpowiedni ubiór (sportowe buty, długie spodnie, kurtka/bluza, czapka, rękawiczki). Koniec zawodów jest planowany o godz. 16.

Imprezy odbędą się w:

- dolnośląskie - Lubań

- kujawsko pomorskie - Toruń

- lubelskie - Chełm

- lubuskie - Gorzów Wielkopolski

- łódzkie - Zgierz

- małopolskie - Zakopane

- mazowieckie - Nowe Miasto nad Pilicą

- opolskie - Brzeg

- podkarpackie - Stalowa Wola

- podlaskie - Kolno

- pomorskie - Malbork

- śląskie - Lubliniec

- świętokrzyskie - Jędrzejów

- warmińsko mazurskie - Giżycko

- wielkopolskie - Jarocin

- zachodniopomorskie – Stargard.

Każdy zespół na zakończenie otrzyma pamiątkowy dyplom. Wojskowym grom terenowym towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje. Ten ważny dzień dla każdego Polaka będziemy mogli spędzić na sportowo i złożyć wniosek o powołanie do służby wojskowej w Narodowe Święto Niepodległości.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy