Reklama

Zmarł ksiądz Władysław Nowak. Duchowny pochodził z Podkarpacia

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Kuria Archidiecezji Warmińskiej

 Zmarł ksiądz Władysław Nowak. Duchowny pochodził z Podkarpacia - Zdjęcie główne

foto Fot. Kuria Archidiecezji Warmińskiej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie 30 listopada nad ranem zmarł ksiądz kan. prał. prof. dr hab. Władysław Nowak. Duchowny pochodził z Podkarpacia.

Ksiądz Władysław Nowak urodził się 14 lutego 1940 r. w Raniżowie w powiecie kolbuszowskim. Przez wiele lat był związany z Warmińskim Seminarium Duchownym „Hosianum” w Olsztynie jako prefekt, wicerektor i rektor, a także z Wydziałem Teologii UWM w Olsztynie, gdzie wykładał liturgikę i ekumenizm.

Ksiądz Władysław święcenia kapłańskie przyjął w 1964 roku. Następnie duchowny w 1974 roku uzyskał stopień naukowy doktora. W 1998 roku na podstawie dorobku naukowego oraz rozprawy pt. Matka Pana w religijności ewangelików Prus Wschodnich 1525–1945 uzyskał na Wydziale Teologii KUL stopień doktora habilitowanego w zakresie nauk teologicznych, specjalność: teologia pastoralna. Kapłan w otrzymał tytuł profesora nauk teologicznych przez prezydenta RP w 2003 roku.

- O pogrzebie poinformujemy w najbliższym czasie

- możemy przeczytać na stronie Kuri Archidiecezji Warmińskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy