Reklama

Zmarł ksiądz prałat Edward Śnieżek. Był związany z kilkoma parafiami na Podkarpaciu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Zmarł ksiądz prałat Edward Śnieżek. Był związany z kilkoma parafiami na Podkarpaciu - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie W środę, 12 października, zmarł ksiądz prałat Edward Śnieżek, emerytowany proboszcz Parafii pw. św. Małgorzaty w Wysokiej koło Łańcuta. Miał 88 lat.

Ksiądz Edward Śnieżek urodził się 1 września 1934 roku w Jasienicy Rosielnej. Po ukończeniu studiów w przemyskim Wyższym Seminarium Duchownym, przyjął święcenia kapłańskie 1 czerwca 1958 r. w Przemyślu. Pracował jako wikariusz w Zręcinie, Łańcucie, Przemyślu (Archikatedra) i Tyczynie. W latach 1972-77 był proboszczem parafii w Mokrzyszowie (teraz osiedle Tarnobrzega), zaś od 1977 roku do czasu przejścia na emeryturę (2004) był proboszczem parafii w Wysokiej koło Łańcuta. Od 2003 roku był Honorowym Kanonikiem Przeworskiej Kapituły Kolegiackiej.

Pogrzeb odbędzie się 14 października, o godzinie 14 w Wysokiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy