Reklama

Zmarł ksiądz Marian Rajchel. Pełnił m.in. funkcję egzorcysty diecezjalnego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Opactwo Jarosławskie

Zmarł ksiądz Marian Rajchel. Pełnił m.in. funkcję egzorcysty diecezjalnego - Zdjęcie główne

Na zdjęciu śp. ks. prał. Marian Rajchel | foto Opactwo Jarosławskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Ksiądz prałat Marian Rajchel zmarł w wieku 83 lat. Był m.in. dyrektorem radia, wykładowcą oraz cenionym spowiednikiem. Od 2000 r. do ostatnich dni pełnił posługę egzorcysty diecezjalnego.

Ks. prał. Marian Rajchel urodził się 25 września 1937 r. w Iwoniczu Zdroju. Po ukończeniu studiów w przemyskim WSD, święcenia kapłańskie przyjął 18 czerwca 1961 r. w Przemyślu. Zaraz po ukończeniu seminarium pracował jako wikariusz w Babicach, Jaśle, Radymnie i Łańcucie (Fara). 

W latach 1968-1973 organizował Parafię pw. Matki Bożej Królowej Polski w Nisku-Malcach. W latach 1975-1998 był proboszczem i budowniczym kościoła w Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Jarosławiu. Od 1998 r. mieszkał w jarosławskim Opactwie, gdzie do czasu przejścia na emeryturę w 2007 roku pełnił funkcję dyrektora założonego przez siebie Radia „Ave Maria”. 

Od 2000 r. do ostatnich dni pełnił posługę egzorcysty diecezjalnego. Wykładał psychologię w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślua oraz uczył w Seminarium Duchownym w Gródku Jagiellońskim na Ukrainie. Był cenionym spowiednikiem, kierownikiem duchowym, rekolekcjonistą, autorem wielu książek z dziedziny życia duchowego. Był gorącym patriotą oraz wielkim czcicielem Matki Bożej, do której sanktuariów w Częstochowie i Wilnie niestrudzenie pielgrzymował. 

Za życia został odznaczony przywilejami Expositorium Canonicale oraz Rokiety i Mantoletu. 17 listopada 1991 r. został włączony przez św. Jana Pawła II do grona honorowych kapelanów Ojca Świętego. Otrzymał Złotą Odznakę "Za Zasługi dla Miasta Jarosławia" oraz nagrodę Zarządu Województwa Podkarpackiego.

Ksiądz zmarł we wtorek 12 stycznia. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek, 14 stycznia 2021 r. w Parafii pw. Bożego Ciała w Jarosławiu (Kolegiata) o godz. 13.00.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy