Reklama

Zmarł ks. Bronisław Marczyk. Pochodził ze Zdziarca, posługiwał w Mielcu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Zmarł ks. Bronisław Marczyk. Pochodził ze Zdziarca, posługiwał w Mielcu - Zdjęcie główne

foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie 21 grudnia zmarł śp. ks. prałat Bronisław Marczyk – emerytowany proboszcz parafii Pustków-Osiedle i rezydent Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie.

Ks. Bronisław Marczyk urodził się 5 lutego 1933 roku w Zdziarcu w powiecie mieleckim. Jako wikariusz pracował w parafiach: Janowice (od 15 lipca 1958 roku), Trzęsówka (od 7 lipca 1962 roku) i Zakliczyn (od 1 sierpnia 1965 roku). W dniu 24 czerwca 1970 roku został mianowany rektorem rektoratu Pustków-Osiedle, zaś dnia 31 marca 1978 roku objął urząd proboszcza nowoutworzonej parafii pod wezwanie św. Stanisława BM w Pustkowie-Osiedlu, który pełnił do 23 sierpnia 2003 roku. Z dniem 1 września 2003 roku zamieszkał w charakterze rezydenta na terenie parafii pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu, gdzie pełnił obowiązki penitencjarza. Jako rezydent przebywał także w parafii pod wezwaniem św. Marka Ewangelisty w Mielcu-Rzochowie (2007-2012) oraz w parafii pod wezwaniem św. Jadwigi w Dębicy (2012-2020). Od 2020 roku mieszkał w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie.

Ponadto sprawował obowiązki notariusza dekanatu Dębica, a następnie dekanatu Dębica – Wschód, dziekana dekanatu Pustków-Osiedle, dekanalnego duszpasterza nauczycieli i wychowawców oraz dekanalnego referenta misyjnego. (...) CZYTAJ DALEJ>>

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy