Reklama

Zmarł kapitan Edmund Książek – zasłużony żołnierz Armii Krajowej z Dębicy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Armia Krajowa Dębica/Facebook

Zmarł kapitan Edmund Książek –  zasłużony żołnierz Armii Krajowej z Dębicy - Zdjęcie główne

Zmarł kapitan Edmund Książek | foto Armia Krajowa Dębica/Facebook

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie W wieku 95 lat, w poniedziałek, 8 listopada, na wieczną wartę odszedł kapitan Edmund Książek, żołnierz Armii Krajowej, bohater walk w Akcji "Burza", założyciel struktur Światowego Związku Żołnierzy AK w powiecie dębickim.

Kapitan Edmund Książek zapisał się na kartach historii także jako Honorowy Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Środowiska 5. Pułku Strzelców Konnych Armii Krajowej w Dębicy.

- Zasłynął z inicjacji spotkań dla młodzieży, nauczyciel patriotyzmu, wzór postaw i wartości moralnych dla młodego pokolenia - wspominają kapitana członkowie Armii Krajowej w Dębicy. 

Za swoją działalność został wielokrotnie odznaczony między innymi Medalem Polonia Restituta, Krzyżem Partyzanckim, Krzyżem Armii Krajowej, Patentem Weterana Walk o Wolność i Niepodległość Ojczyzny, Medalem Za Zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Medalem 25-lecia Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Msza święta żałobna zostanie odprawiona w dniu 10 listopada o godz. 12 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Uroczystości pogrzebowe kapitana Książka odbędą się na Starym Cmentarzu przy ulicy Cmentarnej w Dębicy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy