Reklama

Zawieszenie Wiesława Buża. Rada Wojewódzka Nowej Lewicy kieruje sprzeciw

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: strona posła Wiesława Buża na Facebooku

Zawieszenie Wiesława Buża. Rada Wojewódzka Nowej Lewicy kieruje sprzeciw - Zdjęcie główne

foto strona posła Wiesława Buża na Facebooku

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Po niedzielnym zawieszeniu podkarpackiego posła Nowej Lewicy Wiesława Buża, Podkarpacka Rada Wojewódzka tego ugrupoiwania, wyraziła krytyczne stanowisko wobec działań Zarządu Krajowego. Wskazano także tymczasowego zastępcę Buża, jako p.o. przewodniczącego Nowej Lewicy na Podkarpaciu.

Podkarpacka Rada Wojewódzka Nowej Lewicy we wtorek 20 lipca, poprzez podjęcie uchwały, wyraziła negatywne stanowisko wobec działań Zarządu Krajowego, w tym zawieszenie posła Wiesława Buża w prawach członkach, dotychczasowego przewodniczącego tego ugrupowania w regionie. 

Rada Wojewódzka w podjętym stanowisku żąda "natychmiastowego anulowania" decyzji Zarządku Krajowego, zarzucając mu sprzeczność z interesem partii i demokratycznymi zasadami działania Nowej Lewicy. Na wtorkowym posiedzeniu uchwalono także, że na czas zawieszenia Wiesława Buża, funkcję przewodniczącego regionu podkarpackiego, pełnić będą wiceprzewodniczący oraz zarząd Rady Wojewódzkiem na Podkarpaciu. 

Zgodnie ze statutem Rada Wojewódzka lewicowego ugrupowania wydała dyspozycję dla swoich delegatów do Rady Krajowej, aby ci, jak najszybciej zainicjowali działania, zmierzające do organizacji zjazdu członków partii. Ta, według ostatnich ustaleń, planowana jest dopiero na wrzesień.

Zawieszenie Wiesława Buża, tak jak pozostałych sześciu innych przedstawicieli Zarządu Krajowego, to reakcja Zarządu Krajowego, w tym Włodziemierza Czarzastegoi, przewodniczącego Nowej Lewicy, na podpisanie przez nich listu w obronie europosła i szefa struktur śląskich Marka Balta, któremu Czarzasty zarzucił współpracę z PiS. Apelowali w nim o pilne zwołanie zarządu partii w tej sprawie, poszerzonego o szefów struktur wojewódzkich, posłów i europosłów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy