Reklama

Zapaść polskiej energetyki stała się faktem – alarmują działacze PSL na Podkarpaciu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: materiały prasowe PSL

Zapaść polskiej energetyki stała się faktem – alarmują działacze PSL na Podkarpaciu - Zdjęcie główne

Zapaść energetyczna stała się faktem – alarmuje PSL na Podkarpaciu | foto materiały prasowe PSL

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Członkowie Polskiego Stronnictwa Ludowego na Podkarpaciu, w czwartek 9 grudnia, przedstawili krytyczną sytuację na rynku energetycznym. To przede wszystkim gigantyczne podwyżki za prąd dla przedsiębiorców i samorządów. Odnoszono się także do możliwych przerw w dostawie energii, w związku z licznymi awariami i nieplanowanymi wyłączeniami bloków elektrycznych w Polsce.

- Przez ostatnie 6 lat Polski Rząd nie zrobił nic, aby zaprojektować, wybudować czy zmodernizować jakiekolwiek bloki energetyczne! Za to wyburzył nowo wybudowaną wieżę elektrowni węglowej w Ostrołęce, która kosztowała 1 mld 500 milionów złotych! Zostały gruzy do posprzątania i odszkodowania za zerwany kontrakt z generalnym wykonawcą ustalić  – jak wysokie? To tajemnica handlowa. Ośmioletnie rządy PO-PSL pozwoliły na budowę czy modernizację kilku bloków węglowych i gazowych, jak np. ten w Stalowej Woli o mocy 500MW -  mówił Adam Dziedzic, prezes podkarpackich struktur PSL.

Podkarpaccy ludowcy odnosili się także do odnawialnych źródeł energii, poprzez budowę nowych farm wiatrowych na lądzie i morzu, "które od 6 lat są skutecznie blokowane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości". Wyliczają, że przez ostatnie 6 lat rządów nie wybudowano jednego wiatraka na Morzu Bałtyckim.

- Dlaczego jedną ustawą zniweczyło się wysiłki prywatnych inwestorów, dzięki którym wzrosłaby moc elektrowni wiatrowych? - pytali w czwartek działacze PSL.

Polskie Stronnictwo Ludowe nie zgadza się także z kolosalnymi podwyżkami cen energii elektrycznej. Podczas konferencji pokazali plansze, jak zmieniają się ceny energii od początku bieżącego roku. - Dla przykładu 14 stycznia cena za 1 MWh wynosiła 257 zł, a 7 grudnia jest to kwota  770 zł netto za 1 MWh - udowadniali. 

grafika: materiały prasowe PSL

- Patrząc na to co się dzieje w tym roku i szczególnie w ostatnich dniach zastanawiam się, gdzie żyjemy. Czy rząd polski panuje nad tym co się dzieje w kraju? Jak wytłumaczyć polskim przedsiębiorcom, samorządowcom, mieszkańcom tak drastyczne podwyżki? – pytała Ewa Gołębiowska, burmistrz Pilzna.

- Według przedstawionych wyliczeń energia w 2022 roku może wzrosnąć nawet o 300% - alarmowali działacze PSL. - Zapłacą za to wszyscy – począwszy od przedsiębiorców i samorządowców, kończąc na mieszkańcach naszego kraju. Wzrosty cen doprowadzą do wzrostu cen towarów i usług, a co za tym idzie do pogłębiającej się inflacji – mówili podkarpaccy działacze PSL.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy