Reklama

ZAGŁĘBIE KONOPNE na Podkarpaciu. Sprawdź gdzie będą największe pola uprawne? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Konopie włókniste można w Polsce uprawiać legalnie na potrzeby przemysłu chemicznego, włókienniczego, spożywczego, celulozowo-papierniczego, farmaceutycznego, kosmetycznego, materiałów budowlanych i nasiennictwa. Sprawdzamy w których gminach i powiatach Podkarpacia przewidziano najwięcej ziemi na pola uprawne.

W Polce legalnie można uprawiać konopie włókniste na potrzeby przemysłu chemicznego, włókienniczego, spożywczego, celulozowo-papierniczego, farmaceutycznego, kosmetycznego, materiałów budowlanych i nasiennictwa. O wydanie zezwolenia na uprawę mogą ubiegać się zarówno przedsiębiorcy jak i rolnicy. Wystarczy złożyć wniosek do urzędu miasta lub gminy, a jego koszt to jedynie 30 złotych.

CZYTAJ TAKŻE:

W tym roku 90 procent gmin w Polsce trafiło na listy rejonizacji upraw konopi. W województwie podkarpackim można uprawiać konopie na obszarze 6415,53 hektarów.

Największą powierzchnię pod uprawę przyznano powiatowi jarosławskiemu, bo aż 1722 ha dla 11 gmin i miast. Drugie miejsce zajmują powiat tarnobrzeski i miasto Tarnobrzeg z 786 ha na 5 gmin/miast, a podium zamyka powiat przemyski z liczbą 505 ha na 11 gmin/miast. Więcej szczegółów w galerii zdjęć.

ZOBACZ TAKŻE:

Polecamy także stronę Kombinat Konopny.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy