Reklama

Zaczyna się szturm uchodźców przez zieloną granicę z Ukrainy do Polski?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Google Maps/BiOSG

Zaczyna się szturm uchodźców przez zieloną granicę z Ukrainy do Polski? - Zdjęcie główne

foto Google Maps/BiOSG

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Bieszczadzka Straż Graniczna z dnia na dzień odnotowuje wzrost liczby uchodźców zatrzymanych przez funkcjonariuszy przy próbie pokonania zielonej granicy z Ukrainy do Polski. Czy wprowadzony na granicy z Białorusią stan wyjątkowy sprawił, że imigranci podejmują teraz próby przejścia przez Podkarpacie?

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Podkarpacia zatrzymali sześciu Jemeńczyków i dwóch Somalijczyków, którzy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski. Celem ich nielegalnej wędrówki miały być kraje Europy Zachodniej.

Cudzoziemców zatrzymano w niedzielę (12 września) w górzystym i zalesionym rejonie w okolicach Arłamowa na Podkarpaciu. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Huwnik obserwując teren, zauważyli zmierzającą od strony Ukrainy grupę osób. Wszyscy zostali zatrzymani. Wśród ośmiu cudzoziemców było dwóch Somalijczyków i 6 obywateli Jemenu, w wieku od 17 do 23 lat.
 
W trakcie składanych wyjaśnień przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy do Polski. Dodali, że na Ukrainę dostali się legalnie, a stamtąd chcieli wspólnie udać się na zachód Europy. Pomocna miała być w tym nawigacja w telefonie. W czasie zatrzymania imigranci byli w dobrej kondycji fizycznej. W plecakach posiadali ubrania na zmianę oraz pieniądze na dalszą podróż.
 
Aktualnie, trwają czynności związane z przekazaniem ich w drodze z powrotem na Ukrainę.
 
Od początku 2021 roku Straż Graniczna zatrzymała 165 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli podkarpacki odcinek granicy z Ukrainą i Słowacją. Byli to głównie obywatele Afganistanu, Turcji, Syrii i Somalii. Polskę traktowali jako punkt tranzytowy do krajów Europy Zachodniej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy