Reklama

Wojsko amerykańskie opuszcza G2A Arenę, ale zostaje na podkarpackiej ziemi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie To już jest pewna informacja. US Army po blisko roku opuszcza pomieszczenia G2A Areny. Już w grudniu w tym obiekcie odbywać się będą imprezy, a także koncerty.

Przypomnijmy. W lutym 2022 roku, kiedy na początku Rosja groziła atakiem na Ukrainę, a potem dokonała zbrojnej napaści na ten kraj, na Podkarpaciu pojawiły się wojska amerykańskie. Ich główną siedzibą została G2A Arena, która na szybko została odpowiednio przygotowana. To właśnie tam prezydent USA - Joe Biden spotkał się z żołnierzami US Army. 

Po kilku miesiącach przebywania w G2A Arenie Jankesi zmieniają miejsce dowodzenia. - Żołnierze USA stacjonujący w podrzeszowskiej Jasionce dokonują planowej zmiany tymczasowej siedziby, którą było Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego G2A Arena na specjalnie w tym celu przygotowany obiekt znajdujący się również w pobliżu lotniska Rzeszów-Jasionka - wskazuje na łamach portalu nowiny24.pl Centrum Operacyjne Ministra Obrony Narodowej.

Wojska amerykańskie nadal będą wykonywać te same zadania, jak w ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy. Z kolei do G2A Areny wrócą kongresy, spotkania, wystawy. Na przykład w dniach 7-9 grudnia odbędzie się World For Ukraine Summit 2022. Szczyt pomocowy w którym udział wezmą ministrowie z Polski oraz Ukrainy, a także ponad 60 organizacji pozarządowych z całego świata: United24, Global Empowerment Mission czy Polska Akcja Humanitarna. Będą także delegacje samorządowców oraz władz centralnych z Ukrainy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy