Reklama

Władze banku w Dębicy wyprowadziły ponad 2 miliony złotych! Cztery osoby z zarzutami!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: policja.pl

Władze banku w Dębicy wyprowadziły ponad 2 miliony złotych! Cztery osoby z zarzutami!  - Zdjęcie główne

Władze nieistniejącego już banku w Dębicy wyprowadziły z jego kasy ponad 2 miliony złotych | foto policja.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Były prezes i trzech członków zarządu nieistniejącego już banku w Dębicy, wyprowadzili ponad 2 miliony złotych z jego kasy. W śledztwie trwającym od 2019 roku prokuratura postawiła wszystkim zarzuty. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Byłe władze banku, nadużywając swoich uprawnień oraz nie dopełniając ciążących na nich obowiązków, wynikających między innymi z prawa bankowego i wewnętrznych przepisów, w ciągu pięciu lat funkcjonowania banku, wyprowadziły z jego kasy 2 240 000 złotych. 

Ich przestępcze działanie polegało przede wszystkim na błędnym klasyfikowaniu ekspozycji kredytowych i podstaw tworzenia rezerw, niespełnianiu wymogów formalnych obowiązujących przy dokonywaniu zabezpieczeń kredytów, błędnym sposobie udzielania kredytów przez bank poprzez niedokonywanie oceny zdolności kredytowej lub dokonywanie jej w sposób wadliwy, a także niepodejmowaniu bądź podejmowaniu z opóźnieniem czynności windykacyjnych 

- informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Podczas przeszukania posesji zatrzymanych policja zabezpieczyła mienie o łącznej wartości 200 tysięcy złotych, w tym ciągnik rolniczy i samochód osobowy. Podejrzani mieli przy sobie także kilkanaście złotych monet (dolarów australijskich).

Prokuratorskie zarzuty nadużycia zaufania i wyrządzenia szkody majątkowej w wielkich rozmiarach usłyszało trzech mężczyzn w wieku od 38 do 70 lat oraz 69-letnia kobieta. Wszyscy są mieszkańcami powiatu dębickiego.

Podejrzani przebywają na wolności. Prokuratura zastosowała wobec nich poręczenie majątkowe, dozór policji i zakaz opuszczania kraju.

Jak zaznacza podkarpacka policja, sprawa ma charakter rozwojowy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy