Reklama

W Tarnobrzegu rozpoczyna się długa i trudna walka z komarami. Sprawdź harmonogram

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W Tarnobrzegu rozpoczyna się długa i trudna walka z komarami. Sprawdź harmonogram  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Rozpoczyna się odkomarzanie Tarnobrzega. Poznaliśmy już miejsca gdzie będą wykonywane opryski w dniach od 14 do 16 czerwca.

Tak jak w 2021 roku odkomarzaniem miasta zajmują się Tarnobrzeskie Wodociągi. W tym celu zakupiony został specjalistyczny sprzęt. Każdego dnia akcja będzie się rozpoczynać po godzinie 20. Do oprysków zostaną użyte preparaty dopuszczone do obrotu decyzją Ministra Zdrowia. Spółka informuje o szkodliwości przebywania w rozpylonej chmurze preparatów biobójczych. Nie ma obowiązku stosowania karencji dla owoców i warzyw, jednak zalecamy ich dokładne wymycie przed spożyciem

Aby zapewnić optymalne warunki zastosowania chemicznych preparatów w akcjach odkomarzania, ważne jest aby spełnione były trzy podstawowe warunki:

  • temperatura nie przekraczała 24°C podczas aplikacji ze względu na stabilność stosowanego preparatu.
  • brak opadów w kolejnych 24 godzinach od wykonania zabiegu odkomarzania.
  • minimalny wiatr, nieprzekraczający 5m/s.
 

HARMONOGRAM:

  • Noc 14/15 czerwca - osiedla: Nagnajów, Jezioro Tarnobrzeskie, Mokrzyszów, Ocice, Miechocin, Przywiśle, tereny rekreacyjne przy os. Przywiśle, skarpa Wiślana, Siarkowiec, Wielopole, Stare Miasto, Park Dzikowski, ogrody działkowe (Miechocin, Kamionka (po prawej stronie obwodnicy) Mokrzyszów, Wymysłów, Zwierzyniec);
  • Noc 15/16 czerwca – osiedla: Serbinów, Piastów, Borów, Dzików, tereny rekreacyjne Przy Zalewie, Podłęże, Zakrzów, Sobów, Sielec, Wielowieś, ogrody działkowe (Nadole, Kamionka (od strony St. Orła), Związkowiec, Siarkopol).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy