Reklama

W Tarnobrzegu i Dębicy zbierają podpisy w ramach akcji "Tak dla in vitro" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Inicjatywa społeczna "Tak dla in vitro" zdobywa coraz większą popularność. Także na Podkarpaciu są zbierane podpisy pod obywatelskim projektem ustawy, który ma zapewnić refundację stosowania metody in vitro.

Inicjatywa społeczna "Tak dla in vitro" w całym kraju zbiera podpisy pod obywatelskim projektem ustawy, zakładający realizację programu leczenia niepłodności z budżetu państwa, ze środków które są do dyspozycji Ministra Zdrowia w wysokości nie niższej niż 500 milionów złotych. Na Podkarpaciu podpisy są zbierane przez polityków i działaczy Platformy Obywatelskiej.

W ostatnim tygodniu takie akcje zostały przeprowadzone między innymi w Tarnobrzegu oraz w Dębicy. - Rządowe projekty demograficzne i socjalne zakończyły się kompletnym fiaskiem. Mimo tego rząd zrezygnował, w imię pewnej ideologii, z finansowania metody in vitro, która jest największą szansą na przezwyciężenie problemów z płodnością - zaznacza Norbert Mastalerz, szef tarnobrzeskich struktur PO. Całą akcją w powiecie tarnobrzeskim i Tarnobrzegu kieruje Grażyna Potańska.

- Mieszkańcy Tarnobrzega okazali duże serce i zrozumienie dla tej cennej społecznie inicjatywy I w krótkim czasie złożyli blisko 150 podpisów poparcia - wskazał Mastalerz.

Podobnie było w Dębicy, gdzie całą inicjatywę nadzorują współpracownicy europoseł Elżbiety Łukacijewskiej. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy