Reklama

W sylwestra, choć to piątek, będzie można jeść mięso. Biskupi udzielają dyspensy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

W sylwestra, choć to piątek, będzie można jeść mięso. Biskupi udzielają dyspensy - Zdjęcie główne

W sylwestra bez grzechu będzie można zjeść mięso. | foto pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie W Sylwestra będzie można jeść mięso. Dyspensy na 31 grudnia, który w kończącym się roku wypada w piątek, udzielili m.in. Metropolita Przemyski, abp Adam Szal i biskup rzeszowski, Jan Wątroba.

- Dyspensa wymaga pewnej rekompensaty. To jest przywilej, to jest dar, łaska, której udzielam wiernym, ale w odpowiedzi na ten dar należy podjąć któryś z czynów pokutnych. To najczęściej jest modlitwa, czyny miłosierdzia, jałmużna. I tu mamy możliwość wyboru, w jaki sposób chcemy podziękować za ten dar, właśnie darem z naszej strony - powiedział biskup Jan Wątroba.

Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w sylwestra nie obowiązuje też na terenie Archidiecezji Przemyskiej. Dyspensy udzielił Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązał korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na misje.

Przypomnijmy, że zgodnie z zasadami kościoła katolickiego wstrzemięźliwość w jedzeniu mięsa obowiązuje w każdy piątek. Dotyczy wiernych, którzy skończyli 14 lat.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy