Reklama

Upalny czwartek nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Mnóstwo plażowiczów z Podkarpacia, a także województw świętokrzyskiego i lubelskiego [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Podkarpacie jest obecnie najcieplejszym miejscem w Polsce. Na termometrach mamy lokalnie nawet 37 stopni Celsjusza. Szukamy zatem różnych sposobów na ochłodę, a oblężenie przeżywa plaża nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

Nad Jeziorem Tarnobrzeskim z każdą kolejną godziną przybywa plażowiczów. To nie są tylko osoby z Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego. To miejsce chętnie odwiedzają także osoby z powiatów mieleckiego, kolbuszowskiego, stalowowolskiego, a także województw świętokrzyskiego i lubelskiego.

Jezioro Tarnobrzeskie to 455 hektarów lustra wody, najdłuższa plaża w południowej Polsce (ponad 2 kilometry długości) i otoczenie pełne atrakcji. To drugi pod względem wielkości akwen wodny na Podkarpaciu i czwarty najgłębszy, wśród sztucznych zbiorników.

Akwen nazywany jest "cudem ekologii", gdyż powstał w wyniku wypełnienia wodą pokopalnianego wyrobiska, które przed rozpoczęciem procesu rekultywacji miało 560 hektarów powierzchni i 110 metrów głębokości. Teraz w najgłębszym miejscu jezioro ma 42 metry głębokości. Nad brzegiem akwenu funkcjonuje stanica wodniacka i keja, a także liczne wypożyczalnie sprzętu pływającego, wodny park rozrywki. To tutaj znajduje się także najdłuższa tyrolka w Polsce. Długość lin, z których część przebiega nad wodą, to równe 500 metrów.

Zobaczcie naszą fotorelację.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy